• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

دیوان محاسبات تسهیل کننده روند توسعه کرمانشاه باشد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با استقبال از نظارت مستمر دیوان محاسبات گفت: این نظارت باید تسهیل کننده روند توسعه استان باشد و تبدیل به مانعی برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان نشود.


به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه با معضل بزرگی به نام بیکاری مواجه است، البته خوشبختانه رتبه بیکاری استان در فصل بهار در مقایسه با زمستان سه پله بهبود یافته است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری معضل بیکاری در کرمانشاه را ریشه دار دانست و گفت: بیش از 20 سال است که کرمانشاه در رتبه های بالای بیکاری کشور قرار دارد و یکی از دلایل عمده این وضعیت را می توان به 8 سال جنگ تحمیلی مرتبط دانست، زیرا بسیاری سرمایه گذاران و کارآفرینان علی رغم همه ظرفیت های موجود به دلیل آن شرایط جنگی از کرمانشاه رفتند و بسیاری از زیرساخت ها نابود شد.

این مدیر ارشد اقتصادی کرمانشاه ریشه بخشی از بیکاری موجود را هم در مشکلات فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: ائمه و بزرگان دین کار و فعالیت را یک امر مقدس دانسته اند و همه اهل تلاش بدون وقفه بوده اند و باید این رفتارها به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

وی کرمانشاه را سرزمین فرصت های بی شمار اقتصادی توصیف کرد و گفت: کرمانشاه دارای پتانسیل ها، استعدادها و ظرفیت های متعددی برای سرمایه گذاری است که از آن جمله می توان به برخورداری از پنج بازارچه و دو مرز رسمی برای صادرات کالا، داشتن معادن طبیعی و معدنی فراوان، اقلیم مناسب و آب و هوای معتدل، ذخایر نفتی، باران مناسب، زمین های حاصلخیز کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.

 رحیمی ادامه داد: یکی دیگر از مزیت های کرمانشاه قرار داشتن بر مسیر عتبات عالیات است و امسال شاهد تردد زوار از مرز خسروی خواهیم بود.

معاون استاندار افزود: امسال کشاورزان استان با استفاده از بذر هیبریدی از هر هکتار بیش از 9 تن کلزا برداشت کرده اند. به عبارتی از هر هکتار زمینی که باید آیش می بود 30 میلیون تومان درآمد داشته اند که این رقم بسیار قابل توجهی است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با استقبال از نظارت مستمر دیوان محاسبات اظهار کرد: این نظارت باید تسهیل کننده روند توسعه استان باشد و نباید تبدیل به مانعی برای رونق اقتصادی و اشتغال زایی در استان شود.

وی تصریح کرد: البته دیوات محاسبات استان طی این مدت در کنار نظارت مستمر و دقیق، تعامل خوبی نیز با مدیریت اجرایی استان داشته و با نگاهی توسعه گرایانه، همراه و همگام بوده است.

این مدیر ارشد اقتصادی استان اظهار کرد: مدیریت ارشد استان از نظارت دقیق و مستمر استقبال می کند و در صورت کسب اطلاع از سوی دیوان محاسبات در زمینه بروز خطا و تخلف، سریعا با آن برخورد می کند.

رحیمی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این موضوع که باید به دنبال راهکارهای بهتر و جدیدتری در عرصه اداری و مالی باشیم اظهار کرد: تداوم روش های سنتی مانند امضاء دستی تک تک اسناد مالی منطقی نیست و دنیای امروز به سمت به کارگیری سیستم ها الکترونیکی و نرم افزاری رفته است.

وی افزود: بسترها و زمینه ها برای الکترونیکی کردن مسایل مالی مهیاست و قانون نیز امکان پذیرش امضای الکترونیک را فراهم کرده است. بنابراین انظار می رود دیوان محاسبات زمینه پذیرش این روش های جدید را فراهم کند تا مدیران زمان بیشتری برای پیگیری موضوعات کلان استان را داشته باشند.

 رحیمی همچنین عنوان کرد:  نظارت باید همراه با نگاه مثبت باشد تا بسترها برای جذب حداکثری منابع مالی به استان و کاهش مشکل بیکاری فراهم شود.

وی ادامه داد: سال گذشته مبلغ 20 میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری از محل سفر رهبر معظم انقلاب در اختیار استان قرار گرفت و دیوان محاسبات در این زمینه باید کمک کند تا تمامی این اعتبارات جذب شده و در اختیار کارآفرینان قرار گیرد.

معاون استاندار کرمانشاه افزود: همچنین بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار به حوزه آسیب های اجتماعی اختصاص یافته و قرار است در جهت کاهش معضلات حاشیه نشینی و کاهش آسیب های اجتماعی هزینه شود. در این زمینه نیز نیاز به کمک دیوان محاسبات است تا این اعتبارات در جای خود هزینه گردیده و شاهد اثرگذاری مثبت آن در وضعیت اجتماعی و فرهنگی استان باشیم.

در این مراسم از زحمات "علی خلیلی" مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمانشاه تقدیر و  "محمد علمداری"  به عنوان مدیر کل جدید دیوان محاسبات استان کرمانشاه معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: