• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-19914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

قهرمانان ورزشی کرمانشاه سفیر مبارزه با اعتیاد در مدارس می‌شوند

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اظهار کرد: این آمادگی را داریم که هرهفته یکی از قهرمانان ورزشی در یکی از مدارس استان حضور پیدا کرده و در خصوص خطرات اعتیاد با دانش آموزان صحبت کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، ارسلان حسینی امروز (21 تیر) در نشست خبری مشترک شورای هماهنگی مبازره بامواد مخدر، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه همواره هزینه‌های بسیاری در کشور صرف درمان اعتیاد می‌شود، گفت: این درحالیست که با تقویت پیشگیری از این معضل می‌توان از بسیاری هزینه‌ها در این حوزه کاست و نتایج بهتری گرفت.

وی بر پیشگیری در حوزه اعتیاد تاکید کرد و افزود: ورزش عامل موثری در پیشگیری از اعتیاد است و با تقویت ورزش می‌توان به نزولی شدن سیر اعتیاد در جامعه امیدوار بود.

حسینی افزود: در زمینه برخورد با معضل اعتیاد باید بتوانیم ابتدا سیر افزایش اعتیاد را متوقف کرده و سپس آن را نزولی کنیم.

وی با اشاره به محبوبیت قهرمانان ورزشی در میان قشر جوان و نوجوان، گفت: علاوه بر تشویق جوانان و نوجوانان به ورزش می‌توان از ظرفیت قهرمانان ورزشی در زمینه برخورد با معضل اعتیاد استفاده کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، افزود: معتقدم حرف قهرمانان ورزشی در خصوص معضل اعتیاد  و خطرات آن به مراتب بیشتر از مسئولین و فعالان این حوزه مورد پذیرش نوجوانان و جوانان خواهد بود.

وی افزود: این آمادگی را داریم که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان هر هفته یکی از قهرمانان ورزشی استان را به یکی از مدارس دعوت کنیم تا با نوجوانان در خصوص خطرات معضل اعتیاد صحبت کند.

حسینی تصریح کرد: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی ما می توانند به عنوان سفیران سلامت و نشاط و شادابی در مدارس حضور پیدا کنند و در خصوص خطرات معضل اعتیاد با دانش آموزان صحبت کنند.                                           


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: