• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20714-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه

علم ریاضیات باید به کمک حل معضل بیکاری استان بیاید

معاون استانداری کرمانشاه خواستار ورود علم ریاضیات برای حل مشکل اشتغال در این استان شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رضا رحیمی در مراسم افتتاحیه اولین کنفرانس آموزش و کاربرد ریاضیات که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آمارها استان
کرمانشاه جزو استان های با بالاترین نرخ بیکاری در کشور به شمار می‌رود و نیاز است تا علم ریاضیات به کمک حل معضل بیکاری استان بیاید.

رحیمی با تاکید بر اینکه هیچ خلاقیتی وجود ندارد که بنیان آن از علم ریاضی نباشد، اضافه کرد: توسعه بدون ریاضی امکان ندارد، چراکه هیچ مدل فنی را نمی توان یافت که در آن خبری از مدل های ریاضی نباشد.

رحیمی با یادآوری لایتناهی بودن کاربردهای علم ریاضی در حوزه های مختلف، تصریح کرد: توسعه علوم در همه رشته ها در گروی توسعه علم ریاضی است.

رحیمی سپس مبنای رشد علمی دنیا در شرایط کنونی را آموزش عنوان کرد و افزود: آموزش و مهارت آموزی نیاز امروز جامعه است و باید در اولویت برنامه‌ریزی ها قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه ریاضی در کرمانشاه ضعیف است و باید تقویت شود، عنوان کرد: علم ریاضیات علم سختی نیست، بلکه یکی از شیرین ترین رشته ها است.

رحیمی در ادامه این کنفرانس را تکریم علم و انسانیت عنوان کرد و افزود: در این مراسم از دکتر زهرا گویا تجلیل شد که نمونه یک بانوی موفق ارزشمند کرمانشاهی است که توانسته در علم ریاضیات کارهای مهمی انجام دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: