• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

بنیانگذار علم آموزش نوین ریاضی:

باید آموزش ریاضی را دریابیم

بنیانگذار علم آموزش نوین ریاضی با بیان اینکه امروز خیلی از مسائل جدی ریاضی وارد ادبیات کوچه و بازاری شده، عنوان کرد: باید آموزش ریاضی را دریابیم. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر زهرا گویا در اولین کنفرانس آموزش و کاربرد ریاضیات که در کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه آموزش یک شمشیر دو لبه است، اضافه کرد: امروز می بینیم که صنعت اطراف آموزش آن چنان پررونق شده که مقابله با آن کار سختی است.

گویا با اشاره به اینکه امروز تمامی دانشگاه ها مورد هجمه آموزشگاه ها قرار گرفته اند، تاکید کرد: آموزش و پرورش به شدت از نظر بودجه تحت فشار است، این در حالیست که سالانه هزینه های میلیاردی صرف صنعت در گردش کلاس های کنکور  می شود.

بنیانگذار علم آموزش نوین ریاضی کشور تصریح کرد: اگر همه معلم ها به فشارهای بی دلیل و منطق این بازار " نه" بگویند، قطعا این بازار به سمت و سوی بهتری تغییر مسیر خواهد داد.

استاد تمام ریاضی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: اگر هزینه های میلیاردی که صرف کلاس های کنکور می شود، صرف مدرسه سازی شود، شاهد تحول چشمگیری در حوزه مدرسه سازی در کشور خواهیم بود.

این ریاضیدان با اشاره به وجود 32 خانه ریاضیات در کشور، ابراز کرد: امروز خیلی از این خانه های ریاضیات به کلاس تست و نکته تبدیل شده اند و این مایه تاسف است.

گویا با بیان اینکه امروز خیلی از مسائل جدی ریاضی وارد ادبیات کوچه و بازاری شده، عنوان کرد: باید آموزش ریاضی را دریابیم و از هیچ تلاشی برای رسیدن به این مهم در استان فروگذار نخواهم کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه علم ریاضی می‌تواند مشکلات استان را حل کند، ابراز امیدواری کرد: برای حل مشکلات اصلی استان با تکیه بر علم ریاضی چاره اندیشی شود.

بنیانگذار علم آموزش نوین ریاضی تاکید کرد: علم ریاضیات در تفسیر معضل اشتغال در استان  این سوال بزرگ را پیش رو دارد که مگر برای استان کرمانشاه با چندیدن برابر شدن جمعیت این استان در مقایسه با سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب چه کارهایی شده که نباید انتظار آمار بالای بیکاری در آن را داشته باشیم.

گویا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که همواره استان کرمانشاه با آن مواجه بوده، عدم برخورداری از مدیران و مسئولان بومی است، زیرا وقتی که مدیران شهری بومی نباشند دغدغه های فرهنگی آن شهر را نمی شناسند و نخواهند توانست آن طور که باید و شاید در رفع مشکلات آن بکوشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: