• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6484-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه:

گوشت قرمز را از مراکز غیرمجاز نخرید

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از مردم خواست تا از خرید گوشت قرمز از مراکز غیرمجاز جدا خودداری کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر نادر پرور در دومین کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی با بیان اینکه اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه با جدیت در حال پیگیری است، گفت: همکاری مردم برای پیشگیری می‌تواند کمک کننده باشد، چرا که بیماری تب کریمه قابل ریشه کنی نبوده، اما با ضدعفونی دامداریها و رعایت مسائل بهداشتی در حوزه دام به اندازه قابل توجهی می‌توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.
 
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم گوشت قرمز را حتما از مراکز و فروشگاهای مجاز و دارای مجوز تهیه کنند و از خرید گوشت از مراکز غیرمجاز جدا خودداری کنند.

پرور به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که مجبور به کشتار دام شدند، حتما مسائل بهداشتی را رعایت کرده و گوشت را حداقل 24 ساعت در دمای یخچال معمولی نگهداری و سپس استفاده کنند.

علی  چاله چاله معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: بخش کشاورزی یکی از بخش هایی بوده که با مخاطرات کشاورزی و حوادث غیرمترقبه روبه رو است، لذا کشاورزان باید به دنبال بیمه محصولات کشاورزی باشند تا در مواقعی که با هر کدام از حوادث روبرو شدند کمتر متضرر شوند.

چاله چاله با اشاره به اینکه در ترغیب کشاورزان برای بیمه محصولات کشاورزی نیازمند کار ترویجی و اطلاع رسانی گسترده هستیم، خاطرنشان کرد: مدیریت ترویج باید نسبت به معرفی بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان با برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام کند.

وی انجام اقداماتی دیگر نظیر تولید و توزیع بروشور، چاپ بنر و... را در این راستا موثر ارزیابی کرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: