• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2787-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری استان خبرداد:

روستاهای «کورتویج» و «کندوله» پایلوت اکوتوریسم در کرمانشاه شدند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: روستاهای «کورتویج» و «کندوله» بعنوان پایلوت اکوتوریسم در استان شناخته شدند.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در حاشیه برنامه پاکسازی روستای هدف گردشگری کندوله که با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه و  فعالان محیط زیست جمعیت پیام آوران اردیبهشت انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یکی از اهداف این کار علاوه بر حفظ محیط زیست آماده سازی روستا جهت اجرای تورهای اکوتوریسم با مشارکت جوامع محلی است.

 

وی افزود: روستای کورتویچ و کندوله بعنوان پایلوت جهت اجرای برنامه اکوتوریسم انتخاب شده اند که با توجه به پتانسیل های این روستاها می توانند نقش موثری را در صنعت گردشگری استان ایفا کنند.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: در بالا دست این دو روستا روستای کرمبست نیز که جزو بخش بیلوار از شهرستان کرمانشاه است می تواند بعنوان یکی دیگر از روستاهای دارای قابلیت گردشگری استان نقش آفرینی کند که اجرای برنامه اکوتوریسم در این روستا نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

مرادی بیستونی هدف از اجرای برنامه اکوتوریسم در این روستاها را استفاده از پتانسیل های نهفته در روستا و مشارکت جوامع محلی دانست و گفت: این برنامه به منظور کسب درآمد توسط روستاییان از صنعت گردشگری انجام گرفته است.

 

 وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۴ اقامتگاه بوم گردی در دو روستای کندوله و کورتویچ شناسایی شده که می تواند نظر طبیعت گردان و علاقمندان به اکوتوریسم را جلب و موجب رونق منطقه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: