• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

54 شرکت تعاونی "روستا تعاون" در کرمانشاه تشکیل می‌شود

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از تشکیل 54 شرکت تعاونی "روستا تعاون" در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رئوف کاویانی در جلسه با روسا و معاونین ادارات تابعه شهرستانی به ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح روستا تعاون اشاره کرد و گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال و همچنین پیاده‌سازی برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح روستا تعاون در سطح استان نیز مانند کل کشور اجرا می‌شود.

وی اهداف دیگر اجرای این طرح را استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بخش تعاون در سطح روستاهای کشور، توسعه و توانمندسازی تعاونی‌های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان یافته و کارآفرینی اقتصادی روستائیان در قالب مشارک گروهی و... عنوان کرد.

 معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به پهنه روستایی طرح روستا تعاون در استان کرمانشاه، ادامه داد: روستا‌هایی که دارای حداقل 50 خانوار ساکن روستا باشند، نرخ اشتغال در روستا معکوس باشد، طرح هادی داشته باشند، ومهاجرت فرستی پایین و ضریب مشارکت پذیری در آنها بالا باشد، مشمول این طرح خواهند بود.

کاویانی افزود: روستاهای هدف می‌توانند در بخش‌های تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی( توسعه روستایی) تعاونی تشکیل دهند.

به گفته این مسئول، این تعاونی‌ها با مبانی قانونی ماده 24  قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اندیشیدن تمهیداتی برای رساندن سهم بخش تعاون به 25 درصد در اقتصاد کشور و ماده  27 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ارتقاء جایگاه روستاها در اقتصاد ملی و تبصره 18) قانون بودجه سال 1396 کل کشور مبنی بر اولویت روستایی در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار تشکیل می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه دارای 86 دهستان بوده و سهم آن در دو مرحله اجرای طرح روستا تعاون، تعداد 54  شرکت تعاونی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: