• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-22814-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

اختصاص 410 میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن به استان کرمانشاه

در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه عنوان شد، سازمان برنامه و بودجه کشور از محل توزیع اعتبارات توازن مربوط به ماده 180 برای سالجاری 410 میلیارد تومان به استان کرمانشاه اختصاص داده است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در جلسه شورای برنامه ریزی استان از اختصاص 410 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات توازن به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: چند سال است که بودجه مربوط به توازن به استان کرمانشاه اختصاص نیافته بود و جذب این اعتبارات فرصت خوبی است که بتوانیم بخشی از مشکلات زیرساختی استان را مرتفع کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: نیاز است که سهم هرکدام از 14 شهرستان استان را در قالب 27 شاخص موجود مشخص کنیم و آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنیم.

 

استاندار کرمانشاه گفت: در شاخص هایی که سازمان برنامه و بودجه استان برای توزیع اعتبارات بین شهرستان ها در نظر گرفته باید تجدید نظر صورت گیرد.

 

وی افزود: در این شاخص ها، توزیع اعتبار بر اساس شاخص جمعیت صورت گرفته که نیاز است این توزیع اعتبار بر مبنای میزان برخورداری آن جمعیت از امکانات و زیرساخت ها باشد. بدین معنا که اگر در یک شهرستان جمعیت زیاد و برخورداری بالا و در شهرستانی دیگر جمعیت کم و میزان برخورداری پائین بود، اولویت با شهرستان دوم است.

 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: از آنجایی که اغلب شهرستانهای استان کرمانشاه در بسیاری از شاخص ها دچار مشکل هستند، برای رسیدن به توسعه نیازمند جذب اعتبارات بیشتری هستیم.


  طهمورث الیاسی رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه نیز گفت: جهت توزیع اعتبارات شهرستان ها، 27 شاخص درنظر گرفته شده که استان کرمانشاه در 21 مورد از این شاخص ها، همسطح متوسط کشوری است.

 

وی با بیان اینکه در چند شاخص از میانگین کشوری فاصله داریم، اظهارکرد: باید در این موارد اهتمام بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم با اختصاص بخشی از این بودجه 410 میلیارد تومانی کاستی ها را جبران کنیم.

 

الیاسی تصریح کرد: تا 31 تیر فرصت داریم جدول تقسیم این اعتبار را بین شهرستانها مشخص کرده و آن را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کنیم. 

 

در این نشست مقرر شد تا هفته آینده سازمان برنامه و بودجه استان نسبت به ایجاد تغیراتی در شاخص بندی ها و تعیین سهم  هر شهرستان از این 410 میلیارد تومان اهتمام بورزد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: