• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تذکرات نماینده سنقر به رئیس‌جمهور و شش وزیر کابینه

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس به رئیس‌جمهور، وزرای جهادکشاورزی، نیرو، راه و شهرسازی، اقتصاد، دفاع و آموزش و پرورش تذکر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس‌جمهور متذکر شد: خسارت سرمازدگی سال ۹۴ کشاورزان سنقر هنوز پرداخت نشده است. مردم منتظر اقدام عملی در این زمینه هستند.

وی در تذکری به وزیر جهادکشاورزی، گفت: با عنایت به سرمازدگی سال ۹۴ و شرایط نامناسب محصولات کشاورزی امسال لااقل پول کشاورزان را سر وقت و یکجا پرداخت کنید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از خریداری نشدن تخمه آفتابگردان کشاورزان سنقری از وزیر جهادکشاورزی خواست برای این مسئله چاره‌اندیشی مناسب کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس از وزیر نیرو خواست بودجه لازم برای اتمام احداث تصفیه‌خانه آب شرب شهرستان سنقر را اختصاص دهد.

وی هشدار داد: اگر همین روند کند تخصیص منابع مالی ادامه یابد دو دهه دیگر هم تصفیه‌خانه به بهره‌برداری نخواهد رسید.

حسینی‌کیا در تذکری به وزیر راه و شهرسازی، اجرایی شدن آزادراه سنقر - همدان و سنقر - کرمانشاه را در گرو ورود شخص وزیر دانست.

وی اظهار کرد: جاده سنقر - بیستون که یک قتلگاه است نیازمند اعتبارت ویژه است. مردم سال‌هاست که منتظر اقدام جهادی فوری وزارت راه و شهرسازی هستند. دستور ویژه دهید کار با جدیت انجام شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ۱۴۰ کیلومتر راه روستایی خاکی شهرستان سنقر انتقاد کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس خطاب به وزیر دفاع، متذکر شد: با توجه به شرایط مرزی و وجود گروه‌های تکفیری و داعش مرزهای استان نیازمند پایش تصویری است تا ضریب امنیتی استان افزایش یابد.

حسینی‌کیا در تذکری به وزیر اقتصاد نسبت به واگذاری پالایشگاه کرمانشاه انتقاد کرد و افزود: این پالایشگاه که به ثمن بخس واگذار شد، کارکنانش اخراج شدند.

وی افزود: آقای وزیر اقتصاد برای موسسات مالی و اعتباری که در آستانه ورشکستگی هستند، چاره‌اندیشی کنید.

وی رو به پایان بودن وزارت وزیر آموزش و پرورش را مایه خوشحالی دانست و متذکر شد: دوران ریاست شما هم الحمدلله رو به اتمام است، فکری هم برای مدیریت ضعیف و ناکارآمد آموزش و پرورش استان نکردید و به وعده‌هایتان عمل نکردید. معلوم شد حضرتعالی صداقت در کارتان معنایی نداشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: