• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6884-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

خرید بیش از 8000 تن کلزا از کلزاکاران استان کرمانشاه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از خرید 8291 تن کلزا در این استان تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، افشین صفوی با اشاره به اینکه تاکنون 3600 هکتار از کلزای استان برداشت شده، اظهار کرد: سطح برداشت کلزای استان نسبت به سال گذشته حدود چهار برابر شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان خرید کلزا از شهرستان کنگاور بوده ،خاطرنشان کرد: بعد از کنگاور شهرستانهای کرمانشاه و روانسر بیشترین میزان خرید را داشته‌اند.

به گفته صفوی هنوز کار برداشت کلزا در برخی از مناطق استان کرمانشاه باقی مانده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه 17 مرکز خرید کار خرید کلزا را دراستان انجام می دهند، تصریح کرد: این مراکز توسط اتحادیه تعاون روستایی به عنوان مباشر شرکت غله و خدمات بازرگانی وظیفه خرید این محصول استراتژیک را بر عهده دارند.

صفوی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه از استانهای مستعد کشت کلزا است، گفت: یکی از مزارع کلزای استان کرمانشاه در سال زراعی جاری با ثبت رکورد 9271 کیلو تولید کلزا در هکتار، رکورد عملکرد کلزا در سطح کشور را شکست.

صفوی سپس از کشاورزانی که تمایل به کشت کلزا دارند خواست هرچه سریعتر به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه کنند تا با اطلاعات کامل، تدارک لازم بذر و نهاده ها  برای سال زراعی آینده دیده شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: