• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

جوانان بیکار را به بیکار بدهکار تبدیل نکنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه آموزش مهارت و توانمندسازی نیروی انسانی را مهمترین نیاز کرمانشاه دانست و گفت: نباید جوانان بیکار را به بیکار بدهکار تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (25 تیر) برگزار شد، با بیان اینکه مشکل امروز ما تامین بودجه و تسهیلات نیست، اظهار کرد: مهمترین مشکل کنونی ما عدم مهارت نیرو های انسانی است.

وی ادامه داد: متاسفانه چون استان ما از گذشته استانی صنعتی نبوده، در تربیت نیروی کار ماهر ضعیف عمل کرده ایم و اکنون چند سالی است که شاهد گسترش دانشکده‌های فنی در استان هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه مهمترین نقش در این زمینه را بر عهده دانشگاه‌ها دانست که باید برای آموزش نیروی انسانی ماهر پای کار باشند.

وی معتقد است، تا زمانی که نیروی کار ماهر نداشته باشیم، حتی با پرداخت منابع و تسهیلات هم نمی‌توان کاری از پیش برد.

رحیمی سپس از طرح اشتغال فراگیر که دولت تصویب و ابلاغ کرده یاد کرد و افزود: هنوز جزییات دقیق این طرح مشخص نیست و باید مکاتبات لازم توسط دستگاه‌های مربوطه در خصوص سهمیه اشتغال و تسهیلات کرمانشاه و برش استانی این طرح مشخص شود.

وی یادآوری کرد: عقیده داریم استان کرمانشاه ظرفیت‌های زیادی در حوزه اشتغال و کارآفرینی دارد که اگر روی آنها تمرکز کنیم می‌توانیم نرخ بیکاری را در استان کاهش دهیم.

 این مسئول افزود: کارهای خوبی هم در استان از جمله احداث برخی صنایع بزرگ، پتروشیمی‌ها، طرح‌های گلخانه‌ای، کارخانه خودورسازی و ... شروع شده که همه آنها می‌تواند در سال 96 باعث صعود حداقل یک پله‌ای شاخص‌های اقتصادی استان از جمله کاهش بیکاری و رونق اقتصادی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: البته باید تمرکز بیشتری روی برخی رسته‌ها از جمله خدمات گردشگری و رونق توریسم، کسب و کار تجاری وابسته به مرز، صنایع تکمیلی کشاورزی و دامپروری و ... داشته باشیم، زیرا در این زمینه‌ها ظرفیت و جای کار زیادی وجود دارد.

رحیمی با بیان اینکه باید از طرح اشتغال فراگیر استفاده حداکثری داشته باشیم و از ظرفیت‌های موجود استان استفاده کنیم، تاکید کرد: نباید اجازه دهیم این طرح نیز به چیزی مانند بنگاه‌های زودبازده تبدیل شود که هیچ فایده‌ای برای اشتغال نداشت و فقط جوانان بیکار را به جوانان بیکار بدهکار تبدیل کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه سهمیه خوب بیش از چهار درصدی برای استان کرمانشاه در طرح اشتغال فراگیر دیده شده و جزو استانهای اول کشور از نظر سهمیه در نظر گرفته شده هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه به طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی هم اشاره داشت و یادآوری کرد: این طرح مشابه همان استاد شاگردی‌های قدیمی است که فرصت خوبی برای مهارت آموزی و جذب نیرو خصوصا در بخش اصناف فراهم می‌کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: