• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

بزرگداشت "علی شمس علیزاده" در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری مراسم بزرگداشت شاعر برجسته استان کرمانشاه، علی شمس علیزده و برگزاری عصر شعر به همین مناسبت خبر دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رحیم جعفری، اظهار کرد: استان کرمانشاه دارای چهره‌های علمی و ادبی و فرهنگی برجسته‌ای است که بزرگداشت این چهره‌های علمی و ادبی از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی افزود: شمس علیزاده از جمله شاعرانی است که نیازمند معرفی به جامعه است و به همین مناسبت در عصر شعری که به مناسبت بزرگداشت این چهره فرهنگی و ادبی برگزار می‌شود، از جایگاه و مقام ادبی وی تجلیل می شود.

جعفری تصریح کرد: استان کرمانشاه، جایگاه برجسته‌ای در حوزه شعر و ادب دارد و در همین راستا برگزاری جشنواره‌های شعر و داستان از اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

وی افزود: بنا به تحلیل اهل شعر، شمس علیزاده شاعری با گرایش‌های اجتماعی، مذهبی و دارای ذهن و زبانی با طراوت است که عاشقانه‌ها و عارفانه‌هایش به دل می‌نشیند، لذا شمس را می‌توان از زمره‌ اهالی غزل نو پس از انقلاب به حساب آورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: بزرگداشت این شاعر نامی روز سه شنبه(27 تیر) ساعت 17 در محل مجتمع شهید آوینی برگزار شود.

علی شمس علیزاده متولد سال ۱۳۲۱ در نجف اشرف و ساکن کرمانشاه و کارمند بازنشسته وزارت کشور است.

"پشت دنیای بی اتفاقی"، "رها در باد و دیگر هیچ"، "تازه‌های تکراری" و "فصل فاصله" مجموعه آثار منتشر شده شمس علیزاده هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: