• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

22 هزار نفر برای طرح کارورزی در استان ثبت‌نام کرده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ثبت‌نام بیش از 22 هزار نفر در استان برای طرح کارورزی خبر داد که فقط حدود شش هزار نفر آنها واجد شرایط هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، داوود یاوری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که امروز (25 تیر) برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون 22 هزار نفر برای طرح کارورزی در استان ثبت‌نام کرده اند که 6082 نفر از آنها واجد شرایط طرح کارورزی هستند.

وی افزود: از این تعداد 2737 نفر معادل 45 درصد مربوط به شهرستان کرمانشاه هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تاکید کرد: سهمیه‌ای که در این طرح برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده نیز حدود 7400 نفر است.

یاوری با بیان اینکه متاسفانه پذیرش خوبی از سوی واحدها برای کارورزان نداشته ایم، تعداد واحدهایی که اعلام آمادگی کردند را 154 مورد اعلام کرد که 71 واحد آن مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شده مدت زمان کارورزی از چهار تا شش ماه، به حدود 9 ماه برای کرمانشاه افزایش پیدا کرد. همچنین اگر کارورزان در همان واحد مشغول به کار شوند دولت تا دو سال سهم حق بیمه کارفرما را پرداخت می‌کند.

 داوود ناصری امید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه نیز از اجرای طرح "مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی" خبر داد که چیزی مشابه استاد و شاگردی قدیم است.

وی اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقاء مهارت نیروی کار، حضور در محیط کار واقعی و حفظ مشاغل سنتی و قدیمی خصوصا در زمینه صنایع دستی است.

به گفته این مسئول، در قالب این طرح کارآموزان همزمان با فرآیند تولید، آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند و از بیمه حوادث هم برخوردار می‌شوند، اما قوانین کار و تامین اجتماعی در خصوص آنها برقرار نیست.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه عمده تمرکز این طرح را بر صنوف  و اتحادیه‌ها دانست و تاکید کرد: سهمیه‌ای که برای کرمانشاه در نظر گرفته شده 1220 نفر است که در کشور نیز این عدد حدود 50 هزار نفر است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: