• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

در قالب برنامه "فراگیر اشتغال"

امسال بیش از 970 هزار شغل در کشور ایجاد می شود

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه اشتغال فراگیر دولت، گفت: در قالب این طرح امسال برای 970 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مختار احمدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که امروز (25 تیر) برگزار شد، با اشاره به برنامه فراگیر اشتغال دولت اظهار کرد: در قالب این طرح امسال 970 هزار سر کار می‌روند و در نهایت کاهش هشت دهم درصدی نرخ بیکاری در کشور را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: منابعی که برای این طرح در نظر گرفته شده پنج هزار میلیارد ریال از طریق سازمان برنامه و بودجه، 200 هزار میلیارد ریال  از طریق بانک مرکزی به صورت تسهیلات و 10 میلیارد ریال هم از محل صندوق توسعه ملی است.

احمدی با بیان اینکه این طرح با همکاری بخش‌های مختلف اجرا می‌شود، تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز عمدتا نقش نظارت و پایش را دارد.

به گفته این مسئول، قرار است سامانه بانک اطلاعاتی اشتغال کشور نیز راه‌اندازی و وضعیت اشتغال تمام افراد جامعه در آن درج شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه یکی دیگر از اهداف برنامه اشتغال فراگیر را حفظ وضعیت اشتغال موجود در کشور دانست و افزود: هدفگذاری شده امسال 80 درصد شاغلین کشور حفظ شوند.

احمدی با اشاره به اینکه در برنامه اشتغال فراگیر رسته‌های مختلف در نظر گرفته شده، یادآوری کرد: سهم هر بخش از جمله کشاورزی، ساختمان، بازرگانی و تجارت، صنایع و معادن، خدمات سلامت، گردشگری و ... نیز مشخص است.

وی تصریح کرد: در کنار این اشتغال 970 هزار نفری، قرار است 120 هزار نفر از محل تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، 50 هزار نفر از محل طرح رونق تولید، 10 هزار نفر در حوزه معدن، 20 هزار نفر در حوزه فرش دستبافت و 250 هزار نفر در حوزه تولیدات صنفی مشغول به کار شوند.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه دولت برای اشتغال در روستاها و مناطق محروم هم اولویت‌های ویژه‌ای دارد، تاکید کرد: یکی از برنامه‌ها طرح "روستا تعاون" است.

احمدی عنوان کرد: در هر یک از این طرح‌ها برش استانی و سهمیه هر استان از جمله کرمانشاه مشخص است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: