• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

کرمانشاه 32 هزار "معلول" دارد
5500 زن بی‌سرپرست استان تحت پوشش بهزیستی هستند

معاونین اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه به مناسب هفته بهزیستی در نشستی خبری به تشریح برخی اقدامات این نهاد در استان پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مرتضی کوهی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در نشست خبری امروز (25 تیرماه) با بیان اینکه 5470 زن سرپرست خانوار و خودسرپرست تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، گفت: دفتر توانمندسازی خانواده و زنان معاونت امور اجتماعی کار توانمندسازی این زنان جهت خودکفایی مالی را برعهده دارد.

کوهی با اشاره به وجود پنج مرکز اورژانس اجتماعی در پنج شهرستان استان، گفت: به زودی و در هفته بهزیستی اورژانس اجتماعی در شش شهرستان دیگر استان راه اندازی می‎شود.

این مسئول با بیان اینکه محور سیاست گذاری و تمامی برنامه‌ریزی‌ها در بهزیستی بر مبنای توانمندسازی و خودکفایی افراد تحت پوشش است، گفت: هدف این است که افراد تحت پوشش بتوانند به زندگی عادی برگشته و به عنوان عضوی از جامعه فعالیت کنند.

کوهی با بیان اینکه خدمات متنوعی در معاونت امور اجتماعی ارائه می‌شود، گفت: در طول سال بیش از 100 هزار خدمت به افراد تحت پوشش بهزیستی توسط این معاونت ارائه می‌شود.

47 هزار کرمانشاهی سال گذشته "مشاوره" گرفتند

فرحناز محمدی معاون پیشگیری و فرهنگی اداره کل بهزیستی استان نیز در این نشست با اشاره به وجود 31 مرکز مشاوره بخش خصوصی در استان، گفت: همچنین یک مرکز حضوری و یک مرکز مشاوره تلفنی دولتی نیز در استان فعال است.

وی از انجام 47 هزار مشاوره حضوری و تلفنی در این مراکز در سال گذشته خبر داد.

این مسئول با اشاره به وجود 10 مرکز MMT در استان در زمینه درمان دارویی اعتیاد، گفت: همچنین 16 کمپ ترک اعتیاد و هفت مرکز کاهش آسیب DIC نیز در زمینه درمان اعتیاد در استان فعال است.

محمدی تصریح کرد: یازده تیم سیار نیز که با مراکز DIC در تماس هستند به افرادی که مراجعه نمی‌کنند، خدمات می‌دهند.

وی با اشاره به وجود سه مرکز مشاوره ژنتیک در استان، گفت: سال گذشته بیش از 4800 نفر از خدمات این مراکز استفاده کردند.

کرمانشاه 32 هزار "معلول" دارد

نیلوفر اختیاری معاون امور توانبخشی بهزیستی استان نیز در این نشست با اشاره به شناسایی بیش از 32 هزار معلول در سطح استان، گفت: این افراد در بهزیستی دارای پرونده بوده و خدمات دریافت می‌کنند.

وی افزود: هدف ما در بهزیستی، توانمندسازی، ارتقا کیفیت زندگی و افزایش دسترسی معلولین به خدمات اجتماعی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: