• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3187-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی استان خبرداد:

مرمت بازار آهنگران و بنکداران مراحل پایانی خود را می گذراند

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: پروژه مرمتی بازار آهنگران و بنکداران که با هدف احیا و باز زنده‌سازی یکی از بازارهای مهم و تاریخی کرمانشاه انجام شده، مراحل پایانی خود را می گذراند.

 

اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: بازار آهنگران و بنکداران  بخشی از بازار سنتی کرمانشاه یا همان «تاریکه بازار» کرمانشاه است که قدمت آن به دوران قاجاریه برمی گردد.


  معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: امسال اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال به پروژه مرمت و بازسازی بازار تاریخی آهنگران و بنکداران کرمانشاه اختصاص یافته و در حال حاضر این پروژه مرمتی مراحل پایانی خود را می گذراند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: این پروژه با هدف احیا و باز زنده‌سازی بازار آهنگران و بنکداران آغاز شده که مرمت آن تأثیر بسیار مثبتی به‌لحاظ فرهنگی و اجتماعی در بافت تاریخی کرمانشاه دارد.


  وی با اشاره به بلندمدت بودن پروژه مرمتی «تاریکه بازار» کرمانشاه گفت: بازار سنتی کرمانشاه دارای راسته ها، سراها و بخشهای مختلفی است که در هر زمان با توجه به منابع مالی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به مرمت آنها اقدام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: