• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-2886-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

دهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه رازی برگزار می شود

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه از اخذ میزبانی دهمین جشنواره ملی حرکت توسط این دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر علی اکبر محسنی در نشست خبری دهمین جشنواره ملی حرکت که امروز(31 تیر) با حضور مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی برگزار شد، اظهارکرد: جشنواره ملی حرکت به لحاظ کمی و کیفی معتبرترین و بزرگترین جشنواره علمی در سطح کشور است که اعتبار علمی آن از جشنواره خوارزمی و فارابی نیز بیشتر است.

 

وی ادامه داد: اولین دوره جشنواره ملی حرکت سال 1386 در دانشگاه تهران برگزار شد و تا چهار دوره متوالی دانشگاه تهران میزبان این جشنواره ملی بود و دوره پنجم این جشنواره ملی در دانشگاه شهید بهشتی، دوره ششم در دانشگاه صنعتی شریف، دوره هفتم در دانشگاه شیراز، دوره هشتم در دانشگاه مشهد و دوره نهم در دانشگاه کرمان برگزار شود و دوره دهم  نیزدر دانشگاه کرمانشاه برگزار می شود.

 

این مقام مسئول در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به بحث تمرکز زدایی از مرکز شده و در همین راستا وزارت علوم نیز بسیاری از برنامه های اثرگذار خود را به دانشگاه های خارج از پایتخت همچون کرمانشاه واگذار می کند که این یک اقدام موثر در راستای توسعه پایدار است.

 

محسنی خاطرنشان کرد: این جشنواره گامی بسیار موثر و محسوس و فراگیر برای پیوند دانش با جامعه و دانشگاه با مردم است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: جشنواره ملی حرکت یک جنبش علمی برای رسیدن به هدف اصلی سند چشم انداز 2020 یعنی رسیدن ایران به جایگاه اول علمی منطقه در سال 1404 است.

 

وی با بیان اینکه سپردن میزبانی این جشنواره از اردیبهشت ماه امسال به دانشگاه رازی کرمانشاه اعلام شد، گفت: دهمین دوره جشنواره ملی حرکت در روزهای دوم تا پنجم آذر به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

محسنی تصریح کرد: محل برگزاری نمایشگاه جشنواره ملی حرکت که 102 دانشگاه از سراسر کشور در آن شرکت کرده اند، در محل نمایشگاه های دائمی کرمانشاه واقع در پارک شاهد خواهد بود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم از هرگونه وابستگی علمی، صنعتی و اقتصادی به خارج از کشور جدا شویم و در واقع به خودکفایی و استقلال به معنای مدرن آن برسیم، راهی جز رفتن به سمت تولید، راه اندازی شرکتهای دانش بنیان و در نهایت تولید ثروت از علم نداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: