• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-2986-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم خبر داد:

پیش بینی حضور 15 گروه از دانشجویان خارجی در دهمین جشنواره حرکت

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه تاکنون 8966 انجمن علمی در سطح دانشگاه های کشور به ثبت وزارت علوم رسیده، گفت: جشنواره ملی حرکت، بزرگترین و معتبرترین جشنواره علمی کشور است که در واقع رقابتی تنگاتنگ بین انجمن های علمی محسوب می شود.

 

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر فضل الله ایرجی در نشست خبری دهمین جشنواره ملی حرکت که امروز (31 تیرماه) در رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: دهمین دوره جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه،  به صورتی فراگیرتر، تخصصی تر و گسترده تر برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: در ادوار گذشته این جشنواره شرکت کنندگان در گروه های آموزشی مختلف، در قالب یک چارچوب کلی با هم به رقابت می پرداختند، اما در این دوره از جشنواره قصد داریم که آثار شرکت کنندگان را در قالب گروه های تخصصی مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

ایرجی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره غیر از انجمن های علمی و اتحادیه های دانشجویی، دانشجویان به صورت انفرادی نیز می توانند در جشنواره شرکت داشته باشند.

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: جشنواره امسال در دو مرحله برگزار می شود که مرحله اول آن درون دانشگاهی است و چنانچه اثر انجمنی در درون دانشگاه برتر شناخته شد می تواند مجوز ورود به جشنواره را کسب کند و در مرحله دوم به رقابت جشنواره ای پرداخته می شود، بنابراین ورود هر اثر به این جشنواره، به خودی خود یک امتیاز محسوب می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که تصمیم داریم تعامل بین دانشگاه و فضای خارج از دانشگاه را با این جشنواره تقویت کنیم، لذا نمایشگاه جشنواره حرکت را به فضایی خارج از دانشگاه منتقل کرده ایم.

 

ایرجی خاطرنشان کرد: در واقع با برگزاری این جشنواره یک نوع فن بازار هم شکل می گیرد.

 

وی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره ملی حرکت بخش بین الملل را هم داریم، گفت: سه نوع دانشجوی خارجی در این بخش شرکت خواهند کرد.  دسته اول دانشجویان خارجی دانشگاه های خارجی که عمدتا از کشورهای همسایه خواهند بود، دسته دوم دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارج از کشور و  دسته سوم دانشجویان خارجی دانشگاه های داخل کشور که در مجموع پیش بینی می شود حداقل 15 گروه از دانشجویان خارجی در این جشنواره حضور پیدا کنند.

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تعداد دانشگاه های شرکت کننده داخلی در این جشنواره را 103 دانشگاه عنوان کرد و گفت: تاکنون 1091 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که 186 داور در قالب هیات داوران گروه های مختلف علمی به بررسی آثار رسیده خواهند پرداخت.

 

وی همچنین از حضور 33 اتحادیه دانشجویی در این جشنواره خبر داد.

 

ایرجی در ادامه با بیان اینکه 8966 انجمن علمی ثبت شده در کشور داریم، گفت: 31 درصد این انجمن های علمی مربوط به علوم انسانی، 27 درصد فنی مهندسی، 16 درصد کشاورزی، شش درصد هنر و معماری و مابقی مربوط به دیگر زیرشاخه های علمی هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه، برگزاری نشست های هم اندیشی، نشست با دبیران انجمن های علمی دانشجویی، برگزار کارگاه های آموزشی، برگزاری نشستی با صاحبان صنعت و کارآفرینان و ... از جمله بخش های مختلف این جشنواره است.


جشنواره ملی حرکت از دوم تا پنجم آذر به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: