• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه سفر می کند

استاندار کرمانشاه از سفر معاون اول رییس جمهور به استان در هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: معاون اول رییس جمهور به همراه وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی، سه شنبه این هفته(سوم مرداد) به کرمانشاه سفر خواهند کرد.

رازانی افتتاح کارخانه ایران خودرو صحنه و آبگیری سدهای زمکان و جامیشان را از پروژه های افتتاحی در این سفر برشمرد.

وی در خصوص کارخانه خودروسازی ایران خودرو شهرستان صحنه گفت: این طرح از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان بود که اجرای آن به فراموشی رفته بود و در این دولت و خصوصا در دو سال اخیر با سرعت اجرایی شد.

رازانی با اشاره به آغاز تولید آزمایشی این کارخانه از حدود دو ماه پیش، گفت: فاز اول این کارخانه با ظرفیت 30 هزار دستگاه پژو پارس فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه تاکنون 60 میلیارد تومان برای ایجاد این واحد تولیدی سرمایه گذاری شده، گفت: در حال حاضر بیش از 100 نفر که همگی از نیروهای بومی استان هستند در این واحد مشغول بکارند که اشتغالزایی این واحد افزایش خواهد یافت.

استاندار کرمانشاه از کلنگ زنی فاز دوم کارخانه ایران خودرو کرمانشاه در آینده نزدیک خبر داد تا ظرفیت تولید آن به 100 هزار دستگاه در سال برسد.

وی افزود: ایران خودرو کرماانشاه از پروژه های تاثیرگذار در اقتصاد و اشتغال استان است که باعث رونق واحدهای قطعه سازی منطقه نیز خواهد شد.

رزانی همچنین از آبگیری سدهای زمکان و دالاهو در سفر معاون اول رییس جمهور به استان خبر داد و گفت: برای احداث این سدها که تاثیر مهمی در اقتصاد و کشاورزی استان دارد، 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی در ادامه گفت: امسال افتتاح چندین پروژه شاخص از این دست در استان خواهیم داشت که راه آهن از مهمترین آنهاست.

وی فاز اول سامانه گرمسیری، کارخانه فولاد، ایلیا ذرت، قوطی سازی، بیو اتانول، بیو ایمپلنت و چند واحد دامپروری بزرگ را از پروژه های مهم استان برشمرد که بتدریج افتتاح خواهند شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در استان نیز گام های خوبی برداشته شده و علاوه بر طرح اشتغال فراگیر دولت، ما نیز در استان طرح هایی را برای ایجاد اشتغال دنبال می کنیم و علاوه بر نشست کارگروه اشتغال استان که بصورت منظم جلسات آن برگزار می شود، یک کمیسیون تخصصی هم تشکیل داده و بدنبال کاهش نرخ بیکاری استان هستیم و فکر می کنیم امسال وضعیت بهتری در این حوزه خواهیم داشت.

رازانی افزود: در راستای ایجاد اشتغال تکالیفی نیز برای فرمانداران داریم و به سمتی خواهیم رفت که هر شهرستان در یک موضوع تخصصی اقدام بیشتری کند.

در ادامه این نشست در خصوص توزیع اعتبارات قانون استفاده متوازن بحث و بررسی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: