• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولید خودروی کشور به 1.6 میلیون می رسد

نعمت زاده:
کرمانشاه می‌تواند قطب "خودروسازی" غرب کشور شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش برای تبدیل استان کرمانشاه به قطب صنعت خودرو غرب کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدرضا نعمت زاده، امروز(سوم مرداد) در مراسم افتتاح کارخانه خودروسازی " ایران خودرو" کرمانشاه که با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد، با اشاره به تولید 420 هزار دستگاه خودرو در چهار ماهه امسال در کشور، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد: امسال تولید خودرو در کشور با ادامه این روند به 1.6 میلیون دستگاه برسد.

نعمت زاده در ادامه با بیان اینکه خودورسازی کرمانشاه جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری است، گفت: از همان سال اول دولت اجرای این پروژه را پیگیری کردیم، اما تامین اجتماعی که سهامدار عمده پروژه بود تمایل زیادی به انجام این کار نداشت.

وی افزود: در نهایت با پیگیری های بسیار این سهام به گروه صنعتی ایران خودرو واگذار شد و این پروژه در کمتر از دوسال عملیاتی و به بهره برداری رسید.

نعمت زاده با اشاره به وجود 22 قطعه ساز خودرو در کرمانشاه، گفت: این ظرفیت خوبی برای خودروسازی استان است.

وی تصریح کرد: نگاه ما به خودروسازی این استان صادراتی است و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم کرمانشاه را به قطب صنعت خودرو در غرب کشور تبدیل کنیم.


وزیر صنعت در ادامه به پالایشگاه در حال احداث آناهیتا کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در کرمانشاه پالایشگاه قدیمی داشتیم که نوسازی و توسعه آن مقرون به صرفه نبود و در همین راستا ساخت پالایشگاه آناهیتا را پیگیری کردیم.

وی افزود: بنا به دلایلی کار این پالایشگاه پیش نمی رود و هم از پالایشگاه قدیمی بیرون رانده شدیم و هم کار این پالایشگاه مانده و از معاون اول رییس جمهور می خواهیم کار ساخت این پالایشگاه را پیگیری کند.

وی افزود: راه اندازی این پالایشگاه می تواند علاوه بر تامین سوخت استان، بخشی از سوخت مورد نیاز کشور عراق را هم تامین کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: