• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-485-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح:

برای حفظ امنیت کشور با احدی شوخی نداریم و جواب ترقه را با موشک می‌دهیم

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای حفظ امنیت کشور با احدی شوخی نداریم و جواب ترقه را با موشک می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، امیرسرتیپ سیدعبدالرحیم موسوی در یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسداران که امروز(چهارم مرداد) در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه امروز دنیا تا حد بسیار زیادی فهمیده که ما بر سر دین خود با هیچ کس معامله نمی‌کنیم و از آرمان های خود سر سوزنی کوتاه نمی‌آییم، اظهار کرد:  دشمنان باید بدانند که دشمن برای ما دشمن است و فرقی نمی کند چهار نفر تروریسم باشند، یا یک کشور.

موسوی بیان کرد: دشمنان انقلاب هر روز توطئه‌های جدیدی را علیه اسلام و انقلاب طراحی کرده و گاه با صراحت و پررویی و گاه تلویحی تلاش کرده اند به انقلاب لطمه وارد کنند، اما هر یک از این حوادث ملت ما را آبدیده تر و سربلندتر کرده و خواهد کرد.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: ابرقدرت‌ها در محاسبات خود ابرقدرت هستند، اما در محاسبات ما هیچ قدرتی بالاتر از خداوند نیست و از هیچ قدرت ظاهری واهمه نداریم.

این فرمانده ارشد نظامی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به جهانیان ثابت خواهد کرد که می توان پنجه در پنجه به اصطلاح خودشان ابرقدرت ها انداخته و این ملت سرانجام آمریکای جهانخوار را در اریکه قدرت خود سرکوب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در آمادگی کامل به سر می‌برند و کوچکترین نگرانی وجود ندارد، تاکید کرد: فرزندان ایران اسلامی با تمام قوا از مرزهای کشور حراست خواهند کرد، اما باید توجه داشت که تهدیدات دشمن همه جانبه بوده و فقط ابعاد نظامی را شامل نمی‌شود و ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و حتی زیست محیطی و... را شامل می‌شود که مقابله با آنها هوشیاری همه مردم را می‌طلبد.

موسوی با یادآوری اینکه دشمنان ما در لطمه زدن به ما جدی هستند، گفت: تقابل با آنها در ابعاد مختلف نیازمند جدیت است.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح سپس با اشاره به دریده شدن پرده نفاق سعودی‌ها، عنوان کرد: از روز اول پیروزی انقلاب می گفتیم سعودی ها و صهیونیست ها دستشان در یک کاسه است و امروز برای همگان محرز شده که سعودی ها خائن‌الحرمین هستند و هیچ فرقی با تروریست‌ها ندارند.

موسوی در ادامه با اشاره به اینکه سه استان کرمانشاه، ایلام و همدان 265 شهید اطلاعات عملیات دارند، افزود: سالهای دفاع مقدس دانشگاهی را مفتوح کرد که دانشجویان آن آموختگان مکتب عاشورا بودند.

 جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از شهیدان اطلاعات عملیات به عنوان افراد اثرگذار در جریان عملیات ها یاد کرد و افزود: حیطه ماموریت این شهدا در زمان دفاع مقدس یک منطقه حداکثر چند 10 کیلومتری بود که به آن اشراف کامل داشتند و اطلاعات لازم را همچون چراغی روشن در اختیار نیروها برای انجام عملیات قرار می‌دادند.

موسوی تاکید کرد: اگر نیروهای اطلاعات عملیات نبودند شاید در خیلی از عملیات های دفاع مقدس موفقیت حاصل نمی شد، چراکه حتی با داشتن بهترین تجهیزات هم در صورتی که اطلاعات دقیقی از منطقه در اختیار نباشد، موفقیت بدست نخواهد آمد.

موسوی ادامه داد: بعنوان مثال اگر در حمله موشکی ایران علیه مواضع داعش در دیر الزور سوریه اهداف توسط سپاه قدس در اختیار نیروهای هوافضا قرار نگرفته بود، قطعا آنها در این عملیات موفق نمی شدند و این مسئله اهمیت کار نیروهای اطلاعات عملیات را نشان می‌دهد.

موسوی با تاکید بر اینکه امروز تمامی نقاط حساس تحت اشراف اطلاعاتی قرار دارد، عنوان کرد: این توانایی نشات گرفته از اقتدار و اعتماد به نفس نیروهای مسلح است.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اشاره ای هم به رمز ماندگاری سالهای دفاع مقدس داشت و اظهار کرد: طبیعت حوادث بگونه ای است که هرچه از آنها دورتر می شویم کمرنگ‌تر و زوایای آنها از ذهن افراد دورتر می‌شود، اما این اتفاق در مورد برخی از وقایع همچون واقعه عاشورا برعکس بوده و  با گذشت زمان چهره درخشان‌تری از خود را نشان می‌دهند که سالهای دفاع مقدس و شهدای آن سالها نیز از جنس همین وقایع هستند.

موسوی یادآور شد: شاید عصر عاشورا حتی خوشبین ترین آدم ها هم تصور نمی کردند عاشورا اینگونه به چراغ هدایت همه آزادگان دنیا برای همیشه تبدیل شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: