• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

افزایش13 درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرمانشاه

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه از افزایش 13 درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه‌، سجاد سلیمانی با اشاره به اینکه نرخ جدید کرایه تاکسی در کرمانشاه بصورت میانگین  در سال جاری حدود 13 درصد افزیش یافته است، گفت: با تایید فرمانداری، نرخ جدید کرایه تاکسی‌های گردشی، مسیری، ویژه،  پایانه‌های فرودگاه و تاکسی‌های تلفنی شهر کرمانشاه، رسما اعلام و به تاکسیرانان و آژانس‌های مسافربری ابلاغ شد.

وی با اشاره به افزایش هر ساله نرخ کرایه تاکسی، افزود: روند افزایش نرخ کرایه به این صورت است که هر ساله کمیته نرخ گذاری سازمان تاکسیرانی، جهت تعیین نرخ جدید کرایه تاکسی جلسات مختلفی برگزار می‌کند و پس از جلسات متعدد و نهایی‌شدن نرخ کرایه کلیه مسیرهای سطح شهر، نرخ‌های جدید پیشنهادی را جهت بررسی و اخذ مصوبه به شورای شهر می فرستد.

به گفته این مسئول، اعضای شورای شهر پس از دریافت، بررسی و تصویب پیشنهادات سازمان تاکسیرانی، نرخ‌های جدید کرایه‌ها را جهت تایید به فرمانداری ارجاع می‌دهند و در نهایت با تایید نرخ‌ها از سوی فرمانداری، کرایه تاکسی بر اساس نرخ‌های جدید اعمال می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه تاکید کرد: بعد از تایید فرمانداری و ابلاغ شورای شهر، نرخ‌های جدید کرایه تاکسی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ راننده‌ای حق ندارد افزون بر نرخ قانونی و مصوب اعلام شده از مسافران کرایه اخذ کند، خاطرنشان کرد: با این حال ممکن است برخی از رانندگان تاکسی بالاتر از نرخ مصوب جدید، از مسافر کرایه گرفته و تخلف کنند که با آنها برخورد خواهد شد.

سلیمانی افزود: مسافران می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با به خاطر سپردن کد یا شماره پلاک این خودروها و تماس با شماره تلفن 38211948 و یا 38246565 شکایت خود را ثبت کنند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: