• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-7114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه:

تکمیل "بُرج فناوری" استان 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه با اشاره به طولانی شدن روند ساخت برج فناوری استان، گفت: تکمیل این برج نیازمند 25 میلیارد تومان اعتبار است.

 معصومه خان احمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه چندین سال از شروع ساخت "برج فناوری" پارک علم و فناوری کرمانشاه می‌گذرد، گفت: متاسفانه مشکلات مالی و اعتباری موجب طولانی شدن روند اجرای این پروژه شده است.

وی با اشاره به نیاز استان به ساخت این مجموعه، گفت: با توجه به کاهش استخدام‌های دولتی، تقاضا برای تشکیل شرکت‌های فناور و دانش بنیان در حال افزایش است، اما متاسفانه کمبود فضا و مکان برای استقرار شرکت‌ها مانع از پذیرش تعداد بسیاری ایده‌ها در پارک علم و فناوری کرمانشاه شده است.

خان  احمدی افزود: سال گذشته 359 ایده به پارک علم و فناوری کرمانشاه ارائه شد که متاسفانه به علت کمبود فضای فیزیکی تنها 60 ایده پذیرش شد و قطعا در سالهای آتی با افزایش بیش از پیش تقاضا مواجه خواهیم بود.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه پیشروی به سمت اقتصاد دانش بنیان را یک ضرورت برای استان عنوان کرد و افزود: اگر اعتقاد داریم که باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم، باید در گام اول بسترهای لازم برای این حرکت را فراهم کنیم که اولین بستر تامین فضای فیزیکی برای فعالیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان است.

خان احمدی تاکید کرد: سالها از شروع اجرای پروژه برج فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه می‌گذرد، اما هنوز این پروژه نتوانسته برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان تکمیل شود و از مسئولین استان تقاضا داریم برای تامین اعتبارات این پروژه همکاری لازم را داشته باشند.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه پارک علم و فناوری کرمانشاه جزو پنج پارک برتر کشور است، گفت: با این وجود جزو معدود پارک‌های علم و فناوری کشور هستیم که فضایی از خود در اختیار ندارد و همه فضاهای ما امانی است.

وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های تحت پوشش پارک علم و فناوری پراکنده هستند و ما فضا و مکانی از خود در اختیار نداریم.

خان احمدی افزود: با توجه به استقرار تعداد بسیاری شرکت‌های فناور و دانش بنیان در این برج، تکمیل آن می تواند گامی موثر در حرکت استان به سمت اقتصاد دانش بنیان باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: