• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1087-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

همیاران گردشگر در استان آموزش می بینند

همیاران گردشگر در مدارس شهر کرمانشاه آموزش می بینند.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری استان در نشست هماهنگی طرح همیار گردشگر، هدف از اجرای طرح همیار گردشگر را استفاده از ظرفیت دانش آموزان در حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی و ترویج فرهنگ گردشگری در اماکن تاریخی و فرهنگی استان عنوان کرد و گفت: این طرح در استان های مختلف کشور در حال انجام است و می خواهیم در استان کرمانشاه نیز روند اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد.

 

وی افزود: از ماه های پایانی سال گذشته جلساتی با مسئولین آموزش و پرورش استان برای عملی کردن این طرح صورت گرفته که با توجه به بررسی های لازم امیدواریم هرچه سریع تر روند اجرایی به خود بگیرد.

 

مرادی بیستونی تاکید کرد: دانش آموزان به عنوان قشر علاقمند به آثار تاریخی و فرهنگی و با داشتن دغدغه معرفی و شناسایی بهتر استان از ظرفیت و انگیزه مضاعفی در جامعه برخوردارند که امیدواریم با فراهم شدن شرایط شکل گیری همیار گردشگر بتوانیم از این پتانسیل بهره بگیریم.

 

سید رحیم زارعی رییس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن استقبال از شکل گیری طرح همیار گردشگر اظهارکرد: این طرح به تقویت هویت ملی کمک می کند.

 

وی افزود: این طرح می تواند فرصت مناسبی برای آموزش مناسب مسائل گردشگری در استان باشد، اما به شرطی که کامل، جامع و قابل اجرا دیده شود.

 

وی برگزاری دوره های آموزشی و ضرورت دیده شدن مشوق های لازم برای دانش آموزان را از لازمه های موفقیت طرح دانست و گفت: باید ساز و کارهای اجرای طرح با همکاری اولیاء دیده شود و پس از چکش کاری های لازم و شناسایی نقاط ضعف و قوت اجرایی گردد.

 

در خاتمه این نشست مقرر گردید مدیران هفت مدرسه منتخب شهر کرمانشاه لیستی از دانش آموزان داوطلب را برای برگزاری دوره آموزشی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه قرار دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: