• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1187-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

با حضور دوستداران گردشگری

روستای ژالکه و منطقه گردشگری آبشار پیران پاکسازی شد

با حضور دوستداران گردشگری و به همت انجمن خانه معماری و گردشگری الیپی، طرح پاکسازی روستای ژالکه و منطقه گردشگری آبشار پیران از زباله ها انجام شد.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، پس از پاکسازی این روستا از زباله که با همراهی اهالی روستا صورت گرفت، کارگاه آموزشی توانمند سازی جوامع محلی نیز برای آنها برگزار شد.


روستای ژالکه یکی از روستاهای دیدنی استان در منطقه گردشگری ریجاب از توابع شهرستان دالاهو است که از سمت بالادست به آبشار زیبای پیران نیز دسترسی دارد.

 

این روستا به لحاظ موقعيت جغرافيايي اش، پتانسيل و توانايي مناسبي برای توسعه گردشگری و اکوتوریسم دارد.

 

فاصله نزديك آثار طبیعی و تاریخی و باستانی پیش از اسلام، نزدیکی به رودخانه الوند، وجود باغات گردو انجیر و زردآلو، واقع شدن در مسير دروازه غرب فلات ایران که باستان شناسان بسیاری این ناحیه را با این عنوان نامیده اند و نقل شده که پادشاهان ادوار مختلف برای مدتی در سفرهای خویش در این منطقه اطراق داشته اند و وجود دره هایی با ارتفاع حدود 180 متر که مهم ترین آن دره اژدها است از جمله مزيت های این منطقه برای توسعه گردشگری است.

 

متاسفانه در این روستا کوچکترین زیرساخت های گردشگری نیز وجود ندارد و شاید همین مسئله خود دلیل اصلی آلودگی همیشگی منطقه باشد، بگونه ای که زباله های بسیاری در این روستا وجود دارد.

 


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: