• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1387-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون صنایع دستی کرمانشاه:

کسب نشان ملی صنایع دستی، گامی بلند در جهت ارتقاء جایگاه هنری استان است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه گفت: کسب نشان ملی صنایع دستی، گامی بلند در جهت توسعه و ارتقاء جایگاه هنری استان است.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، پروانه حیدری در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابی محصولات صنایع دستی استان جهت دریافت نشان ملی، اظهارکرد: هدف از برگزاری این کارگاه این بود که هم ایجاد انگیزه ای برای تلاش آگاهانه در جهت حفظ، توسعه و احیای هنرهای سنتی استان باشد و هم با توجه به جذابیت بالای این تولیدات فرصت جدیدی برای عرضه و معرفی بیشتر تولیدات صنایع دستی استان به اقشار مختلف جامعه ایجاد شود.

 

وی افزود: در این کارگاه توضیحات لازم در خصوص شرایط شرکت کنندگان و شرایط آثار برای ارائه در داوری نشان ملی مرغوبیت ارائه شد. همچنین محصولات مورد ارزیابی و رفع نواقص شد و تذاکرات لازم به هنرمندان داده شد.

 

حیدری با بیان اینکه آثار بررسی شده باید شرایط خاصی داشته باشند، گفت: این آثار باید از صنایع دستی بومی استان بوده و با استفاده از مواد طبیعی در تولید و آثار قابلیت برگشت پذیری به طبیعت را داشته و نوآوری در فرآیند تولید و طراحی آنها لحاظ شده باشد.

 

قابلیت بازاریابی ازحیث فروش مناسب، بسته بندی، طراحی، خلاقیت در اثر، مهارت بالا در تولید اثر، توجه به کیفیت آثار در هر یک از زمینه های طراحی اثر و مواد اولیه بکار رفته و اجرای اثر از دیگر شاخصه های این تولیدات بود که معاون صنایع دستی استان به آنها اشاره کرد.

 

حیدری اظهار کرد: جنس خوب، فکرخوب، ذوق و خلاقیت و مواد اولیه خوب دست به دست هم داده و صنایع دستی برتری را ایجاد می کند. 

 

وی تاکید کرد: تولیدات دارای این شرایط بالاترین نشان ملی که یکی از بالاترین درجه های استاندارد کشوری در زمینه هنرهای سنتی صنایع دستی است را دریافت می کنند.

 

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: امیدواریم در جلسه داوری نشان ملی شاهد موفقیت و سربلندی آثار هنرمندان و صنعتگران کرمانشاهی باشیم، زیرا نشان ملی برای صنایع دستی گامی بلند در جهت پیشرفت و ارتقاء جایگاه والای هنری استان کرمانشاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: