• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-686-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه:

جهاددانشگاهی در حوزه فناوری کارهای بزرگی انجام داده است

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: جهاددانشگاهی در حوزه توسعه فناوری و نوآوری کارهای بزرگی انجام داده است.

 

  علی اکبر اختری در آستانه سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: شاید جهاد دانشگاهی نتوانسته باشد در زمینه توسعه علمی  به معنای تولید مقالات خیلی نقش آفرینی کرده باشد، اما انصافا در زمینه توسعه فناوری و نوآوری کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی انجام داده است.

 

وی ادامه داد: در طول یکی دو سال اخیر نیز مجموعه جهاد دانشگاهی چه در سطح کشور و چه در سطح استان کرمانشاه دستاوردهای ارزشمندی در حوزه نوآوری و فناوری داشته است.

 

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه هم اکنون با سازمان جهاد دانشگاهی استان همکاری بسیار تنگاتنگی دارد که از این همکاری بسیار رضایت داریم.

 

اختری تصریح کرد: تصورم این است جهاد دانشگاهی باید مقداری در تعیین رسالت اصلی و مسیر حرکت خود تغییراتی ایجاد کند و بیش از هرچیز به سمت توسعه فناوری و نوآوری حرکت کند.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایده های بسیار زیادی در میان جوانان و دانشجویان استان وجود دارد که مرکزی برای ارائه این ایده ها در سطح دانشگاه ها دیده نمی شود، اما اگر جهاد دانشگاهی این ماموریت را بر عهده گیرد و به بارورکردن ایده های جوانان کمک کند، قطعا در مسیر توسعه استان و کشور گام های بزرگی برداشته خواهد شد.

 

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه اظهارکرد: همچنین جهاد دانشگاهی ظرفیت بسیار بالایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد شرکتهای دانش بنیان دارد که نیاز است این بخش از فعالیت های خود را نیز توسعه دهد.

 


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: