• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1587-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

اختتامیه جشنواره رضوی مراکز کانون پرورش فکری کرمانشاه

پانزدهمین جشنواره استانی رضوی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه با معرفی افراد برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا موزونی مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه در این مراسم که امروز (10 مرداد) برگزار شد، اظهار کرد: 2103 اثر از سراسر استان به این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه دریافت آثار در هشت بخش قصه‌نویسی، کاردستی، نشریه‌نگاری، کتاب‌سازی، نقاشی، شعر، پویانمایی و سرود بوده، خاطرنشان کرد: پس از بررسی آثار 150 اثر برگزیده را به تهران ارسال کردیم که از این تعداد هفت اثر برگزیده کشوری شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه با اشاره به محدودیت منابع مالی کانون پرورش فکری در استان کرمانشاه، افزود: به دلیل این محدودیت مجبور شدیم فقط از 56 اثر برگزیده تجلیل کنیم.

موزونی گفت: با وجود همه محدودیت‌هایی که وجود دارد استقبال از این جشنواره در استان بسیار عالی بوده است.

وی از فرآیند حدود یکساله برگزاری جشنواره استانی رضوی مراکز کانون پرورش فکری استان هم یاد کرد و ادامه داد: اقدامات اجرایی جشنواره شانزدهم نیز از چند روز قبل آغاز شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه بخش کودکان و نوجوانان را یکی از زیباترین بخش‌ها در جشنواره‌های رضوی دانست و تاکید کرد: هدف از پای کار آوردن کودکان در این جشنواره‌ها برقراری ارتباط عاطفی همراه با معرفت به اهل بیت(ع) در کودکان است.

موزونی اظهار کرد: زبان فرهنگ و هنر یکی از روش‌هایی است که می‌تواند آموزه‌ها را در کودکان ماندگار کند و در اکثر مواقع با استفاده از روش‌های آموزش مستقیم به جایی نمی‌رسیم و باید از همین روش‌های عیرمستقیم استفاده کنیم.

وی با انتقاد از اینکه در اکثر موارد تمرکز تربیت کودکان بر تربیت جسمی است که نتیجه چندانی هم ندارد، گفت: تربیت فکری و روحی کودک مقدم بر تربیت جسمی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه در پایان از فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: این فعالیت‌ها با وجود آنکه در تنهایی و بی‌پشتوانگی صورت می‌گیرد، اما متفاوت و با قوت دنبال می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: