• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-10514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

"ده مجنون" نقطه دلخوری مردم کرمانشاه شده بود

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اینکه تقاطع غیرهمسطح ده مجنون (شهدای مدافع حرم) به نقطه دلخوری برای مردم کرمانشاه تبدیل شده بود، گفت: با رویکرد جدید مسئولین استان و مجموعه شهرداری و شورای شهر کرمانشاه، این پروژه بعد از رکود طولانی ظرف کمتر از یک سال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح "شهدای مدافع حرم" که امروز (10 مرداد) با حضور جمعی از مسئولین استان برگزار شد، با بیان اینکه پروژه تقاطع ده مجنون (شهدای مدافع حرم) تا یک سال پیش به یکی از نقاط دلخوری برای مردم کرمانشاه تبدیل شده بود، گفت: این پروژه که از سال 1392 شروع شده، متاسفانه بنا به دلایلی دچار رکود شد و این رکود تا سال گذشته ادامه داشت.

وی افزود: خوشبختانه از سال گذشته جهت گیری مجموعه مدیریتی استان و شهرداری و شورای شهر کرمانشاه به سمتی رفت که با تسریع در روند اجرای پروژه‌های شهری بتوانیم جایگاه کرمانشاه را به عنوان مرکز استان و نیز مرکز غرب کشور بیش از پیش ارتقاء دهیم.

رازانی تصریح کرد: با این رویکرد این پروژه ظرف کمتر از یک سال تکمیل و امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم.

استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با استقرار شورای شهر جدید این رویکرد تداوم پیدا کرده و هرچه سریعتر پروژه‌های شهری کرمانشاه به بهره‌برداری برسد.

رازانی افزود: امروز نه تنها استان با سایر استان‌ها بلکه کشور نیز در مسابقه توسعه با سایر کشورها قرار دارد و اگر دیر بجنبیم عقب خواهیم ماند، کما اینکه هم اکنون از برخی کشورهایی که با یکدیگر روند توسعه را شروع کردیم عقب افتاده‌ایم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: با جهت گیری که نظام برای گسترش عدالت میان استان‌های مختلف کشور دارد، هم اکنون اعتبارات بر اساس نیاز و میزان تلاش میان استان‌ها تقسیم می شود و هر استانی که بخواهد اعتبارات بیشتری دریافت کند، باید تلاش بیشتری نیز انجام دهد.

وی افزود: برای رسیدن به موفقیت باید تلاش و برنامه ریزی و جدیت بیشتری به خرج دهیم تا بتوانیم کرمانشاه را به جایگاه شایسته آن برسانیم.

رازانی یادآور شد: موفقیت تصادفی به دست نمی‌آید و تنها با تلاش است که می‌توانیم موجب درخشش کرمانشاه در غرب و سراسر کشور شویم.

وی افزود: در کنار تلاش باید مدیریت درستی بر منابع داشته باشیم و بتوانیم منابع را درست و در سر جای خود مصرف کنیم تا درگام اول، اولویت‌ها برای استان به ثمر برسد.

استاندار کرمانشاه در پایان با قدردانی از مجموعه شهرداری و شورای شهر کرمانشاه به جهت تغییر نام این پروژه از تقاطع "ده مجنون" به تقاطع "شهدای مدافع حرم" گفت: این حرکت زیبا نشان از قدرشناسی مردم کرمانشاه از فداکاری‌ و مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم دارد.


پیگیر گرفتن بودجه از وزارت کشور برای رفع "معضلات ترافیکی" کرمانشاه هستیم

سیدقاسم جاسمی عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نیز در این مراسم با قدردانی از همت شهرداری و شورای شهر کرمانشاه در بهره‌برداری از این تقاطع، گفت: این تقاطع از چند سال پیش دچار رکود شده بود که خوشبختانه با همت شهردار کرمانشاه پروژه از رکود خارج شده و ظرف کمتر از یک سال به بهره‌برداری رسید.

وی به اقدامات مثبت دیگر شهرداری جهت رفع گره‌های ترافیکی شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: بسیاری گره‌های ترافیکی شهر کرمانشاه رفع شده و هم اکنون ترافیک روانی را در بسیاری محورها از جمله محور میدان آزادگان به سمت میدان امام حسین(ع) شاهد هستیم که جای قدردانی از مجموعه شهرداری دارد.

جاسمی تاکید کرد: مردم کرمانشاه به دلیل مسائل و مشکلات عمدتا اقتصادی، حوصله چندانی برای ماندن در ترافیک ندارند و ماندن در ترافیک عمدتا به درگیری می‌انجامد که با رفع گره‌های ترافیکی،  تردد به سهولت انجام شده و مردم کمتر در ترافیک معطل می‌مانند.

این نماینده کرمانشاه بر استمرار این روند در شهرداری کرمانشاه تاکید کرد و افزود: امیدواریم با روی کار آمدن شورای شهر جدید نیز این روند تسریع یافته و با بهره‌برداری از پروژه‌های شهری گام موثری جهت عمران و آبادانی شهر کرمانشاه برداشته شود.

وی افزود: ما به عنوان نماینده مردم کرمانشاه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از طریق مذاکره با وزیر کشور و معاونین این وزارتخانه بودجه و امکانات بیشتری را برای رفع معضلات ترافیکی شهر کرمانشاه دریافت کنیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: