• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1887-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

همایش همیاران گردشگر در کرمانشاه برگزار شد

همایش همیاران گردشگر توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در محل هتل پارسیان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این مراسم اظهارکرد: کلیدی ترین عامل در جذب گردشگر مشارکت مردمی است.

 

وی ادامه داد: جامعه دانش آموزی ما باید این حساسیت را ایجاد کنند که مردم در مقابل گردشگران مسئول هستند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: اگر بخواهیم کرمانشاه مقصد گردشگری شود باید قسمت مهمان‌نوازی را به عنوان برند شماره یک کرمانشاه به ثبت برسانیم.

 

بالایی خاطرنشان کرد: دانش آموزان می‌توانند سفیران واقعی گردشگری استان باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: استانی هستیم که بنا به نظریه های موجود، پایه علمی محور توسعه استان کرمانشاه که زمانی صنعت و مقطعی کشاورزی بود، امروز به درستی  به سمت خدمات تجارت با تمرکز بر گردشگری تغییر رویکرد داده است.

 

بالایی با تاکید بر اهمیت داشتن مقوله امنیت برای گردشگران در انتخاب مقصد گردشگری، اظهارکرد: آنچه که گردشگر نیازمند آن است، پیش از هر چیز مقوله امنیت است. یعنی گردشگران در انتخاب مقصد گردشگری قبل از هرچیز اوضاع امنیت و احساس امنیت آن منطقه را رصد می کنند که علی رغم اینکه ما یک استان جنگزده و مرزی هستیم، اما بر اساس شاخص های رسمی کرمانشاه جزو ۱۰ استان برتر کشور در شاخص های امنیتی قرار داریم و این بسیار برای گردشگری مهم است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: آنچه که به همیار گردشگر برمی‌گردد، اخلاق شهروندان در برخورد با گردشگران است و نیاز است که همیاران گردشگر در این زمینه بیشتر فعالیت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌بینیم امروز شهرهایی همچون اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز مقاصد اول تا چهارم گردشگری کشور هستند، به خاطر آن است که از ۵۰ سال پیش سیستم آموزشی شان دانش‌آموزان را با گردشگری آشنا کرده اند و از 50 سال پیش همیاران گردشگر داشته اند.

 

بالایی با تاکید بر اینکه در گام نخست ضرورت دارد ما کرمانشاهیان خود کرمانشاه را بشناسیم، افزود: بزرگترین ضعف ما این است که کرمانشاه را نمی‌شناسیم و همه باید کمک کنیم که کرمانشاه را بشناسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: