• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-2588-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه خبرداد:

برگزاری المپیاد ورزشی بین 86 روستای استان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان روستایی، 383 روستای بالای 200 خانوار استان را شناسایی کرده ایم که از این تعداد 86 روستا انتخاب شدند تا المپیاد ورزشی بین آنها برگزار کنیم.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرماشناه، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان کرمانشاه، ارسلان حسینی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت امکانات و فضاهای ورزشی در روستاهای استان مناسب نیست، اظهار کرد: در بسیاری از شهرهای محروم و خصوصا در روستاهای استان امکانات ورزشی ایجاد شده که به مرور از بین رفته و یا بلا استفاده مانده اند، زیرا متولیانی که وظیفه حفظ و نگهداری از آنها را دارند، متخصص این امر نیستند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: قطعا وقتی یک فضای ورزشی در روستاها احداث می شود باید مطابق با فرهنگ و میزان استقبال جوانان روستایی ساخته شود. برای مثال زمین های روباز در روستاها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

 

وی تصریح کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان روستایی، 383 روستای بالای 200 خانوار استان را شناسایی کردیم که از این تعداد 86 روستا انتخاب شدند تا المپیاد ورزشی بین آنها برگزار کنیم.

 

حسینی تاکید کرد: درصورتی که منابع این طرح تخصیص یابد، یک تحول در بحث غنی سازی اوقات فراغت جوانان روستایی خواهد بود.

 
وی همچنین با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی استان به هدف گذاری برنامه ششم توسعه نزدیک است، گفت: در برنامه ششم توسعه در بحث سرانه فضاهای ورزشی باید به یک متر برسیم که ما پیش از برنامه به آن دست خواهیم یافت.


وی در ادامه به نقش ورزش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت و عنوان کرد: موضوع آسیب های اجتماعی از گذشته وجود داشته و اگر امروز دستگاه های مختلف نسبت به آن حساس شده اند، به خاطر تاکیدات مقام معظم رهبری است.

 

این مسئول با بیان اینکه ورزش و جوانان یک دستگاه پیشگیری کننده از آسیب های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: هرجا که ورزش و فعالیت های ورزشی بیشتر باشد، یقینا میزان آسیب های اجتماعی در آن مناطق کمتر است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای احداث فضاهای ورزشی در مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی باید منابعی اختصاص یابد، گفت: متاسفانه تاکنون چنین اعتباری در نظر گرفته نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه میزان پراکندگی سالن های ورزشی در مناطق مختلف شهر کرمانشاه یکسان نیست و تعادل ندارد، متذکرشد: برای مقابله با آسیب های اجتماعی همه دستگاه ها باید با همکاری با هم یک کار جمعی را رقم بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: