• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-7084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

"قطار" توان رقابت تجار ما را بالا می برد

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: فاز دوم  راه‌آهن از کرمانشاه تا نقطه صفر مرزی باید به سرعت پیگیری شود.

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با
ابراز خرسندی از اتصال  کرمانشاه به راه‌آهن سراسری کشور، خاطرنشان کرد: این امر می‌تواند به بهبود وضعیت حمل و نقل در استان و کاهش قیمت تمام شده تجارت داخلی و خارجی کرمانشاه کمک کند.

وی با اشاره به مزیت‌های رسیدن قطار به کرمانشاه و اتصال کرمانشاه به راه‌آهن سراسری کشور، اظهار کرد: سیستم حمل و نقل ریلی بعد از کشتیرانی ارزانترین و ایمن‌ترین سیستم حمل و نقل خصوصا برای حمل کالا  است. اکنون در کشور ما حمل و نقل به سه شیوه اصلی دریایی، زمینی و ریلی انجام می‌شود که حمل و نقل ریلی بسیار ارزان و سریع است.


کاشفی معتقد است وجود سیستم ریلی برای برخی کالاها که حمل و نقل تاثیری زیادی در قیمت تمام شده آنها دارد از جمله سیمان، کاشی و سرامیک و ... بسیار موثر است.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، وجود این سیستم حمل و نقل قیمت تمام شده کالاها را برای تولیدکنندگان و تجار استان کم کرده و توان رقابت آنها را بالا می‌برد.

وی بر لزوم ادامه راه آهن کرمانشاه تا نقطه صفر مرزی استان در زمانی کوتاه تاکید کرد و ادامه داد: تکمیل فاز دوم مسیر راه آهن  ارزش تجاری بسیار بالایی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه با ادامه این مسیر می‌توان به راحتی کشور را علاوه بر عراق به سوریه و دیگر کشورها نیز متصل کرد، گفت: امتداد راه آهن تا نقطه صفر مرزی به روند توسعه تجارت و صادرات کشور و خصوصا استان کرمانشاه بسیار کمک می‌کند.

کاشفی اتصال راه آهن به کرمانشاه را گامی برای تکمیل مسیر راه‌آهن شمال به جنوب و غرب به شرق دانست که می‌توان از آن به عنوان همان جاده ابریشم قدیم یاد کرد که یک مسیر مهم تجارت و بازرگانی بوده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر با امتداد راه آهن تا نقطه صفر مرزی، تجار و تولیدکنندگان سایر نقاط کشور نیز ترغیب می‌شوند به دلیل کاهش هزینه تمام شده، کالاهای خود را از این مسیر به عراق و... صادر کنند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران از بعد حمل و نقل مسافر توسط سیستم حمل و نقل ریلی هم یاد کرد که بسیار ایمن و با صرفه است و افزود: اتصال کرمانشاه به راه‌آهن سراسری می‌تواند به توسعه توریسم و گردشگری استان هم کمک کند.

کاشفی اظهار کرد: اگر قطار تا مرز امتداد یابد تعداد بسیاری از زوار کشور این مسیر را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب خواهند کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: