• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2587-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

با حضور باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک

عملیات کاوش باستان شناسی در گنج دره هرسین آغاز شد

عملیات کاوش باستان شناسی در گنج دره هرسین با حضور باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک آغاز شد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کرمانشاه، امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین هدف از این کاوش را جستجوی آثار زیستی بشری در این محل و معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های گردشگری شهرستان هرسین دانست.

 

وی اظهارکرد: این عملیات بر اساس یک طرح پنج ساله و با همکاری باستان شناسان دانشگاه رازی و کپنهاگ دانمارک و با اعتبارات مصوب کشوری انجام خواهد شد.

 

شاه آبادی افزود: شهرستان هرسین با دارا بودن مجموعه آثار تاریخی و فرهنگی برجسته همچون کتیبه بیستون، پارک شهرهرسین، دروازه سنگی، حوض ساعت، قلعه پاقلعه، قلعه سرماج، گوردخمه های اسحاق وند و ده نو، سراب هرسین و سراب بیستون آشکارترین اسناد و نشانه های وجود نخستین تمدن بشری را در خود جای داده و این ظرفیتی مهم در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی و گسترش صنعت توریسم و ایجاد اشتغال در این منطقه است.

 

شاه آبادی ابراز امیدواری کرد، با تکمیل و پایان عملیات ساماندهی پارک شهر هرسین و مرمت آثار تاریخی موجود در آن بخش مهمی از حوزه گردشگری شهرستان هرسین پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

 

فرماندار هرسین بیان کرد: آثار تاریخی شهرستان هرسین پروسه ثبت جهانی و جهانی شدن را خواهند پیمود و در این راه اقدامات مهمی صورت گرفته که  می توان به مرمت پارک تاریخی شهر هرسین و آغاز عملیات کاوش باستانشناسی در گنج دره اشاره کرد.

 

فرماندار هرسین در پایان از زحمات رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هرسین تقدیر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: