• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8284-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

برنامه‌ریزی برای توسعه 5000 هکتاری باغات استان کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال توسعه پنج هزار هکتاری باغات استان را در برنامه داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، خسرو شهبازی در چهارمین جلسه توسعه باغات در اراضی شیبدار استان، افزود: قرار است امسال 3600 هکتار باغ دیم و 1400 هکتار باغ آبی به مجموعه باغات استان کرمانشاه اضافه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به مزایای توسعه باغات در اراضی شیبدار، خاطرنشان کرد: توسعه باغات در اراضی شیب دار نه تنها باعث استفاده از اراضی کم بازده می شود، بلکه سبب تقویت و اصلاح خاک و... نیز می گردد.

شهبازی با اشاره به اینکه توسعه باغات به صورت باغات مدرن نیز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: این باغات که به روش روسیمی و با پایه های مرغوب کاشت می‌شود، به طور متوسط بین 40  تا 70 تن عملکرد دارند و این در حالیست که باغ‌های سنتی بین 10 تا 15 تن عملکرد دارند.
 
شهبازی اظهار کرد: استان کرمانشاه با دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب و تنوع آب و هوایی همچون برخورداری از مناطق گرمسیری، معتدل و سردسیری، مستعد توسعه انواع باغات میوه بوده و پتانسیل لازم را برای ایجاد باغات جدید دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: سیاست ما در ایجاد و احداث باغات توسعه کمی و کیفی بوده، به طوریکه این باغات در مقابل سرما نیز مقاوم باشند.

شهبازی با اشاره به دیدگاه مثبت مسئولین ارشد استان برای توسعه باغات گفت: به دنبال اختصاص رقم اعتباری برای حمایت و کمک به توسعه باغات هستیم.

وی افزود: توسعه باغات باعث ایجاد اشتغال، ایجاد مناطق تفرجگاهی و تهویه هوا شده و همچنین افزایش درآمد کشاورزان را در پی دارد.

وی تصریح کرد: در برنامه‌ بلندمدت افزایش سطح باغات استان در سطح 50 هزار هکتار در دستورکار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: