• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه:

سال 94 سال انقلاب در نظام مالی کشور بود

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: سال 94 سال انقلاب در نظام مالی کشور بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی محمدی در پنجمین همایش معاونین نظارت مالی و روسای خزانه معین ادارات کل اقتصاد و دارایی استانهای کشور که امروز (17 مرداد) و به میزبانی کرمانشاه در محل هتل پارسیان برگزار شد، از تحولاتی که در چند دوره در نظام مالی دولت‌ها در کشور رخ داده یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین این تحولات در سال 94 رخ داد که انقلابی در نظام مالی کشور بود.

وی ادامه داد: در قالب این تحول مقرر شد به سمت نظام حسابداری تعهدی حرکت کنیم و دولت مکلف شد حسابداری تعهدی را در مدت سه سال به نتیجه برساند.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه در خصوص سایر برنامه‌هایی که برای نظم دادن به نظام مالی کشور در دولت یازدهم پیگیری شد، افزود: کار دیگری که دنبال شد مولدسازی دارایی‌های دولت بود که همچنان با جدیت پیگیری می‌شود.

محمدی در خصوص برنامه‌های امسال نیز خصوصا در بخش اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: 14 پروژه در بخش‌های مختلف تعریف شده که یکی از مهمترین آنها الکترونیکی شدن خزانه‌داری است.

وی در ادامه با اشاره به فاصله‌ای که بین درآمدها و هزینه‌ها در بودجه کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل این امر بزرگ بودن دولت است که راهکارهایی از جمله اصلاح قوانین، ساماندهی شرکت‌های دولتی و واگذاری آنها و ... برای کاهش این هزینه‌ها در نظر گرفته شد.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه تاکید کرد: از سوی دیگر تلاش شد با افزایش درآمدها و شناسایی درآمدهای جدید این فاصله پوشش داده شود.

محمدی عنوان کرد:  متاسفانه برای جلوگیری از رشد بی‌رویه هزینه‌ها وقت کافی نگذاشتیم و همین امر باعث شده آهنگ رشد هزینه‌ها از رشد درآمدها در بودجه سنواتی بالاتر باشد.

وی تنها راه کنترل هزینه‌ها را حرکت به  سمت بودجه ریزی عملیاتی دانست که بسترهای مورد نیاز آن باید در کشور فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: