• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-18614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جشن روز خبرنگار در کرمانشاه برگزار شد

جشن روز خبرنگار با حضور فعالین رسانه ای و جمعی از مسئولین استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در این مراسم  خبرنگاری را شغلی شرافتمندانه عنوان‌ کرد و افزود: شغلی که وظیفه اصلی آن کمک به تعالی انسانها و اصلاح اندیشه، بینش و رفتار انسانهاست اهمیتی چند برابر پیدا خواهد کرد و خبرنگار استحقاق تکریم و بزرگداشت را دارد.

 استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به شرایط استان عنوان کرد: کرمانشاه اگرچه مسیر درخشان و‌ پرافتخاری را طی نموده، اما این استان با وضعیت مطلوب فاصله دارد و کسانی که در حوزه رسانه  و آگاهی بخشی فعالیت میکنند، می توانند نقش مؤثری در توسعه استان ایفاء کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما راه پیشرفت قابل قبولی را طی کرده است، گقت: در روزهای اخیر در استان کرمانشاه نیز شاهد موفقیتهای بزرگی بوده ایم که از جمله آنها می توان به افتتاح کارخانه ایران خودرو کرمانشاه اشاره کرد که به قول دکتر جهانگیری -معاون اول محترم رییس جمهور- این کارخانه، صنعت کرمانشاه را یک پله بالاتر برد.

 استاندار کرمانشاه از پروژه راه آهن‌ کرمانشاه نیز به عنوان «قطار آرزوهای کرمانشاهیان» یاد کرد و گفت: رسیدن راه آهن به کرمانشاه یکی از دیرینه ترین آرزوهای مردم استان کرمانشاه بود و آنقدر موضوع راه آهن در کرمانشاه مهم است که رسیدن به توسعه بدون آن یا غیرممکن و یا بسیار دشوار است.

 وی یادآور شد: برای شروع رسمی کار راه آهن کرمانشاه و حمل مسافر باید مراحلی همچون رگلاژ ریلها و برخی کارهای مقدماتی دیگر انجام شود تا مردم استان پس از پایان تابستان بتوانند با قطار به مسافرت بروند.

 استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تا پایان سال پروژه های متعدد و مهم‌ دیگری در استان افتتاح خواهد شد، گفت: کرمانشاه برای رسیدن به توسعه راه بسیاری پیش رو دارد که در این راه باید خبرنگاران فعالیت بسیار داشته باشند.

 رازانی همچنین با بیان اینکه نباید فضای یأس را در جامعه حاکم کرد، گفت: باید جوانان ما خود را تقویت کنند تا بتوانند در جامعه به خوبی نقش ایفا کنند.

 وی وضعیت معدل دانش آموزان دوره متوسطه در استان را نامطلوب دانست و گفت: میانگین معدل دانش آموزان سال سوم متوسطه در استان کرمانشاه کمتر از 12 است که بسیار نامطلوب است و‌ نتیجه این روند‌ نمی تواند‌ به شکل گیری یک نسل توانمند بینجامد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت رسانه ها در ایجاد امید در جامعه اظهار کرد: رسانه ها و خبرنگاران با انتقال واقعیت ها به جامعه به ویژه نسل جوان امیدواری دهند.

رازانی افزود: مسئولان استانی نیز وظیفه جذب منابع و فراهم کردن زمینه پیشرفت را بر عهده دارند و در این مسیر باید خبرنگاران نقاط ضعف را به آنان منعکس کنند.

وی با استقبال از نقد منصفانه رسانه ها، تاکید کرد: من به عنوان نماینده دولت در استان حامی وضعیتی هستم که رسانه ها نقاط ضعف را به خوبی منعکس کنند و‌در مقابل ما نیز انتظار داریم که رسانه ها به خاطر جاذبه های خبری، واقعیت ها را به نحوی دیگر منتقل نکنند، بلکه واقعیت ها را به درستی و دقیقا به همان شکلی که هست منعکس نمایند.

رازانی گفت: نباید قلم و رسانه را به توهین و عصبانیت آلوده کنیم، گاهی می بینیم که برخی در سرمقاله های خود با عصبانیت صحبت می کنند که این موضوع درست نیست.

وی با بیان اینکه خواننده امروز نیت ها را می فهمد و با آگاهی مسائل را دنبال می کنند، افزود: ما مسئولان در شرف و معرض خطا هستیم و رسانه ها به عنوان یک آینه برای ما عمل می کنند.

 حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هم در ادامه این مراسم، رسانه ها را از ارکان اصلی توسعه عنوان کرد و افزود: امروزه رسانه در تمامی حوزه ها نقش اول را برعهده دارد و به نوعی می توان گفت رکن اصلی توسعه در هر جامعه محسوب می شود

وی به اهمیت و ارزش کار رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها با بزرگنمایی مسائل و مشکلات، واقعیت مشکلات را به مدیران نشان می دهند و با این کار مدیران بهتر می توانند برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کنند.

جعفری با تأکید بر لزوم استقلال رسانه و عدم وابستگی آن به دولت گفت: رسالت اصلی رسانه ها آگاهی رسانی و اطلاع رسانی بر مبنای واقعیت است، اما متاسفانه در این بین برخی از رسانه‌ها به دور از مبانی درست اطلاع‌رسانی مشغول فعالیت هستند که این امر به توسعه جامعه کمکی نمی کند.

وی با تاکید بر لزوم قدردانی از خبرنگاران، از برگزاری مراسم روز خبرنگار در تمام شهرستان‌های استان برای اولین بار خبر داد.

وی افزود: هدف ما این است که تمرکز زدایی در برنامه‌های فرهنگی داشته باشیم و بتوانیم در کنار مرکز استان در تمام شهرستانها نیز اجرای برنامه های فرهنگی و هنری را داشته باشیم.

فریدون معتمدیان مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه نشریات نیازمند حمایت های همه جانبه حوزه های فرهنگی و هنری هستند، گفت: انتظار ما این است که استانداری حمایت همه جانبه از نشریات داشته باشد.

معتمدیان افزود: از جهت درآمد نیز باید وضعیت آگهی دادن به نشریات ساماندهی شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه  تامین معیشت و امنیت شغلی خبرنگاران را از جمله نیازهای ضروری این قشر از جامعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نقد جزو جدایی ناپذیر کار نشریات است، از مدیران خواست در برابر پذیرش نقد ظرفیت خود را بالا ببرند و پذیرای نقدهای سازنده نشریات باشند.

وی افزود: قطعا برخورد پلیسی با نقد شایسته کار فرهنگی نیست و باید ظرفیت خود را نسبت به پذیرش نقد که می تواند موجب ارتقاء امور شود، بالا ببریم.

وی اظهار کرد: مدیران باید سعه صدر خود را در برابر نقدهای صورت گرفته در نشریات بالا ببرند.

این مراسم با همکاری استانداری، خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار و از فعالین رسانه ای تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: