• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-19014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم کرمانشاه در خبرگان رهبری:

آستان قدس رضوی به کمک حل معضل بیکاری کرمانشاه می‌آید

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری از وعده آستان قدس رضوی برای آمدن به کمک حل معضل بیکاری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله محمود محمدی‌عراقی در مراسم افتتاحیه مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه، با بیان اینکه از آستان قدس رضوی برای انجام یک حرکت فرهنگی و اقتصادی در استان جهت مبارزه با بیکاری قول گرفته‌ایم، اظهار کرد: تلاش خواهد شد با این حرکت فرهنگی اقتصادی که با مشارکت خود مردم استان اجرایی خواهد شد، مشکل بیکاری از استان رخت بربندد.

آیت‌الله محمدی‌عراقی از همه مردم استان دعوت کرد در این طرح بزرگ مشارکت داشته باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: یقین دارم اگر این حرکت آغاز شود مردم کرمانشاه مشارکت خوبی خواهند داشت.

وی از همه صاحبنظران استان خواست تا برای اجرایی شدن مطلوب این حرکت فرهنگی اقتصادی جلو بیایند.

آیت‌الله محمدی‌عراقی با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه این مسئله را رنج آور دانست و اظهار کرد: استان کرمانشاه یک استان چهار فصل بوده که شرایط خوب آب و هوایی، زمین های زراعی و نیروی انسانی خوب دارد و شایسته مردم این استان نیست که چهره زشت فقر و محرومیت و بیکاری را شاهد باشند و در شان این مردم نیست که در بیکاری و آسیب های اجتماعی اول باشند.

آیت‌الله محمدی‌عراقی در ادامه از قرآن به عنوان گرانبهاترین و پرارزش‌ترین داشته مسلمانان یاد و تاکید کرد:  در قرآن کریم درمان همه دردهای فردی و اجتماعی نهفته است.

وی با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد درک و فهم پیام قرآن برای عمل به آن است، اظهار کرد: اگر بتوانیم زیباییهای قرآن را به جوانان بشناسانیم، دیگر جاذبه‌های دنیوی در برابر این جاذبه‌های قرآنی رنگ می‌بازند.

آیت‌الله محمدی‌عراقی با تاکید بر اینکه اگر جامعه و نسل جوان آنچنان که باید قرآنی نشده باید به دنبال ریشه‌های این ضعف و نقص در دستگاه تعلیم و تربیت بگردیم، یادآور شد: دانش آموزان از بدو ورود به مدرسه تا فارغ التحصیلی در دانشگاه و بعضا تا مقاطع بالای آموزش عالی درس قرآن دارند و این در حالیست که افراد همیشه در تلاوت قرآن کریم مشکل دارند و این یعنی این آموزش ها نتوانسته‌اند کارایی لازم را داشته باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هدف از آموزش قرآن و درس عربی این است که افراد بتوانند قرآن را درک کرده و از مفاهیم آن بهره مند شوند، اذعان کرد: جوانان تحصیل کرده ما بعضا در مقاطع کارشناسی ارشد و حتی دکترا به قرآن مسلط نیستند و زیبایی های قرآن را نمی‌شناسند و با آثار قرآنی خیلی آشنا نیستند.

آیت‌الله محمدی‌عراقی در ادامه با اشاره به عجین بودن فرهنگ و ادبیات ایرانی با فرهنگ و ادبیات دینی و قرآنی، تصریح کرد: تمامی چهره‌های بزرگ ادبی و تاریخی ایرانی از سعدی و حافظ و مولانا گرفته تا دیگر چهره ها با ادبیات قرآنی عجین بوده و بر این موضوع نیز در آثار خود تاکید کرده‌اند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: حافظ خود را لسان الغیب نامیده و اشعار او مملو از عرفان قرآنی است و مولانا نیز که برجسته ترین چهره ادبی و عرفانی زبان فارسی در دنیا به شمار می‌رود،گفته هرچه دارد از قرآن است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه گسترش پیدا کند، بسیاری  از مشکلات حل خواهد شد.

آیت‌الله محمدی‌عراقی سپس با اشاره به پیوند محکم بین فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ قرآنی، اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی می‌تواند منجر به تقویت فرهنگ ایثار و شهادت بشود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: