• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8784-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

از خرید تخم‌مرغ بدون هویت خودداری کنید

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب از شهروندان خواست از خريد تخم‌مرغ‌های بدون هویت خوددارى کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، مالک عظیمی با اشاره به فسادپذیری بالای تخم مرغ به ویژه در فصل گرما و امکان انتقال بیماری‌های مشترک از طریق این فرآورده خام، اظهار کرد: مردم باید فرآورده‌های خام دامی و تخم مرغ را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

عظیمی با بیان اینکه تاریخ مصرف تخم مرغ یک ماه است، تاکید کرد: تخم‌مرغ و سایر فرآوده های خام حتما باید هویت و تاریخ تولید و انقضا داشته باشند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب به عرضه کنندگان تخم مرغ نیز توصیه کرد، حتما تخم مرغ را در یخچال نگهداری کنند و با توجه به فصل گرما به فسادپذیری این ماده توجه داشته باشند.

وی سپس با اشاره به کشف، ضبط و معدوم سازی دو هزار عدد تخم مرغ فاقد هویت در شهرستان سرپلذهاب، افزود: تخم‌مرغ‌های کشف و ضبط شده فاقد هویت و بدون تاریخ تولید و انقضا بود که بلافاصله پس از ضبط، معدوم و از چرخه مصرف مردم خارج شد.
 
عظیمی یکی از وظایف دامپزشکی را نظارت بر تولید و عرضه فرآورده های خام دامی عنوان کرد و گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان با نظارت مستمر بر این مراکز تلاش دارد تا امنیت بهداشت غذایی را برای شهروندان تامین کند.

مردم استان کرمانشاه می‌توانند موارد تخلف را از طريق شماره چهاررقمی 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در ميان بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: