• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-20214-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

ابوترابی فرد:

ایران اسلامی باید نماد قدرت در حوزه های مختلف باشد

نائب رئیس مجلس نهم گفت: دشمنان در دهه 60 می خواستند استخوانهای انقلاب را خرد کنند، اما همه نقش های شوم آنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب منجر به تحکیم قدرت انقلاب اسلامی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در یادواره  شهدای ترور کرمانشاه و بزرگداشت شهید آیت‌الله بهاء الدین محمدی عراقی که امروز(19 مرداد) در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان می‌کوشیدند تا در نقاط مختلف ایران اسلامی آتش بیفروزند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ تلاشی مضایقه نمی کردند و یکی از مهمترین این تهدیدات را در دهه 60 و در ترور شخصیت‌ها شاهد بودیم.

 ابوترابی‌فرد اضافه کرد: دهه 60 جریان نفاق با همه قدرت و توان دوشادوش مزدوران صدام به عنوان بازوی استکبار و صهیونیست‌ها اقدامات خود را در کشور ما آغاز کرد.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان با گلوله مغز شهید مطهری‌ها و آیت‌الله عراقی ها را هدف قرار دادند، افزود: همه تلاش دشمنان این بود که امثال شهید بهشتی را از ما بگیرند.

وی یادآور شد: دشمنان در دهه 60 می خواستند استخوانهای انقلاب را خرد کنند، اما همه نقش های شوم آنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب نهایتا منجر به تحکیم قدرت انقلاب اسلامی شد.

 ابوترابی‌فرد با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی باید نماد قدرت در حوزه های مختلف علمی، عقلانی، اقتصادی، سیاسی و دفاعی باشد، اظهار کرد: امروز فقط با زبان قدرت برآمده از علم می توان با دنیا سخن گفت.

وی اضافه کرد: اگر مردم ایران اسلامی هشت سال در برابر همه توان دنیای استکبار ایستادگی کرد و اجازه نداد حتی یک سانتیمتر از خاک ایران اسلامی زیر چکمه بیگانگان برود، این اتفاق ثمره ایمان و باور به ارزش های دینی است.

وی اذعان کرد: امروز ایران اسلامی نماد قدرت سیاسی و امنیتی بوده و پیشرو در عرصه علم و دانش است و در تلاش است تا در این زمینه ها به عنوان یک الگو پیرامون امت اسلام ایفای نقش نماید.
 
ابوترابی‌فرد در ادامه به بیان چرایی پرجاذبه بودن انقلاب اسلامی ایران برای جوامع بشری امروزی پرداخت و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران پیام آور معارف دین بود و با پیام دین و قرآن در برابر همه دنیای استکبار ایستاد.

وی از ایران اسلامی به عنوان نماد وحدت امت اسلامی یاد کرد و افزود: تبلور وحدت امت اسلامی را در استانی مثل کرمانشاه با تعدد مذاهب شاهد هستیم.

 ابوترابی‌فرد در ادامه  با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مرهون تربیت دینی مدرسه اهل بیت(ع) است، شخصیت دینی و اخلاقی امام خمینی(ره) را برگرفته از آموزه‌های پرجاذبه دین اسلام برشمرد.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اظهار کرد: امروز جاذبه‌های دین در سایه تلاش فقها و مراجع بزرگ دین و در راس آنها امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خدمت جوامع بشری قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: