• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-20314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

حسینی کیا:

توزیع موادمخدر از سوی "دولت" باندهای مافیایی را جسورتر می‌کند/ با این طرح مخالفیم

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: توزیع موادمخدر از سوی دولت، انگیزه پلیس و دستگاه قضائی را برای مبارزه با مواد مخدر می‌گیرد و در مقابل قاچاقچیان و باندهای مافیایی توزیع موادمخدر برای ربودن گوی سبقت از دولت را جسورتر می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام  سید جواد حسینی کیا، اظهار کرد: در حال حاضر چرخه مصرف موادمخدر از سنتی به صنعتی تغییر جهت داده و متأسفانه شیوع آن در کشور نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه فرد معتاد به عنوان "بیمار" تعریف شده است، افزود: دولت باید برای این بیماران چاره اندیشی کند، اما این چاره اندیشی لزوماً «توزیع مواد مخدر دولتی» نیست.

این نماینده مجلس افزود: توزیع موادمخدر از سوی دولت، انگیزه پلیس و دستگاه قضائی را برای مبارزه با مواد مخدر می‌گیرد و در مقابل قاچاقچیان و باندهای مافیایی توزیع موادمخدر برای ربودن گوی سبقت از دولت را جسورتر می‌کند.

حسینی کیا متذکر شد: وقتی جامعه و به ویژه جوان ما مشاهده کنند که خود دولت اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کند، قبح اعتیاد برایشان شکسته شده و راحت‌تر به سمت استفاده از مواد مخدر می‌روند، لذا احتمال اینکه آمار معتادان در مدت زمان کوتاهی افزایش چشمگیری داشته باشد، بسیار بالا است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر مخالفت با اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: البته افرادی که این طرح را مطرح کرده‌اند نیت سوئی ندارند و درصدد کاهش شیوع مخدر صنعتی در بین مصرف کنندگان هستند، اما در این زمینه راه درستی را انتخاب نکرده‌اند.

حسینی کیا گفت: در کنار برخوردهای پلیسی، انسداد مرزها، افزایش دوربین‌های پایش تصویری؛ انجام کارهای فرهنگی و آگاه سازی خانواده‌ها قطعاً موثر خواهد بود.

وی بر ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد رایگان و اتخاذ مشوق‌های مالی جهت افزایش انگیزه معتادان تأکید کرد و گفت: سلب امتیازات اجتماعی از مصرف کنندگان موادمخدر نیز می تواند به کاهش استعمال موادمخدر کمک کند.

این نماینده مجلس در پایان عنوان کرد: کوتاهترین و ارزان ترین راه در انتقال مواد مخدر به اروپا، کشور ایران است و نیروی انتظامی در راه مبارزه با این پدیده شوم شهدای بسیاری را تقدیم نظام کرده است، لذا اجرای این طرح می‌تواند در عملکرد پلیس اثرات منفی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: