• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-20414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

"پیاده‌رو خواری" معضل نوظهور شهر کرمانشاه!

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان کرمانشاه گفت: پیاده‌رو فروشی یا پیاده رو خواری، حذف و یا اشغال آن از سوی دست فروشان و کسبه، معضل نو ظهوری در شهر کرمانشاه به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه سرهنگ فضل الله شیری، اظهار کرد: پیاده‌روهای شهر کرمانشاه قرق بساط دست فروشان و کسبه‌هایی است که عرصه را برای شهروندان تنگ کرده‌اند و حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارند.

 وی تصریح کرد: فقدان نظارت و سازماندهی شدن دست فروشان و عدم جلوگیری از بساط کسبه در پیاده‌روها سبب شده تا برخی کسبه در اقدامی غیرقانونی چشم طمع به اجاره پیاده‌روهای جلوی مغازه‌شان داشته باشند.

این مقام انتظامی افزود: در حالی که طراحی پیاده‌رو در شهرها از نظر بسیاری از صاحب نظران شهرسازی به عنوان نمادی پر نقش در پویایی زندگی اجتمایی، تعمیق بخشی به تعاملات اجتمایی نقش دارد، اما متاسفانه در بسیاری از شهرها بویژه شهرهای توریستی این نقش به واسطه جولان دست فروشان و پهن شدن بساط دست فروشی، هر روز کمرنگ تر می‌شود به نحوی که در زمان های پر تردد شهروندان به سختی می توان معبری برای رفت و آمدها یافت.

شیری افزود: طبق قانون بطور صریح آمده است که سد عمدی معابر و اشغال پیاده رو،استفاده غیر مجاز از آنها با هر عنوانی ممنوع است و ماده 55 قانون شهرداری ها را مکلف کرده است تا از سد معبر جلوگیری کرده و برای رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن به وسیله مأموران خود اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: