• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3187-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری کرمانشاه:

اسکان ماهیانه 200 گردشگر در روستای کندوله به عنوان پایلوت اکوتوریسم استان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اسکان ماهانه 200 گردشگر در روستای کندوله به عنوان روستای پایلوت طرح اکوتوریسم خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اشاره به اجرای طرح اکوتوریسم گردشگری در دو روستای کرتویچ و کندوله به عنوان پایلوت در استان کرمانشاه، اظهارکرد: هدف از اجرای طرح اکوتوریسم در روستاها، بالا بردن مشارکت های مردمی است، بطوریکه با مشارکت این جوامع محلی بتوانیم سرمایه گذاری و سرمایه گذاری ها را اجرایی کنیم.

 

وی ادامه داد: در گام نخست باید داشته های پنهان روستاهای پایلوت را شناسایی کنیم، آنها را صیقل دهیم و در معرض نمایش قرار دهیم تا در جذب گردشگران موثر باشد.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه اکوتوریست طبیعت گردی نیست بلکه طبیعت در کنار جامعه محلی است، افزود: ترکیب جامعه محلی و طبیعت اکوتوریست را ایجاد می کند.

 

وی بالا بودن نرخ بیکاری، کوچ روستانشیان و تغییر معماری در منطقه را از جمله اهدافی دانست که با اجرای این طرح در پی رفع آنها هستند.

 

 مرادی بیستونی تصریح داشت: حفظ توسعه پایدار منطقه و توانمندسازی جوامع از نظر اکوتوریسم هدف کلی و هدف خاص اجرای طرح است.

 

وی اجرای طرح اکوتوریسم در روستاهای کندوله و کورتویچ را طی سه سال اعلام کرد و گفت: شناخت پتانسیل های منطقه، تهیه آمار، برگزاری دوره های آموزشی و تور و سرانجام نتیجه گیری از مراحل اجرای طرح است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه عنوان کرد: وجود چشمه ها، یک چاه قدیمی، بازیهای محلی، مشک زنی، کارگاه های چاقو سازی و ... از جمله پتانسیل های روستای کندوله است.

 

وی از اسکان ماهانه 200 گردشگر در روستای کندوله خبرداد و خاطرنشان ساخت: این موضوع باعث شده مردم این روستا محصولات دامی خود را بصورت خام عرضه نکنند و اقامتگاه های بوم گردی در آنجا راه اندازی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: