• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-23014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه:

اسرای ایرانی اردوگاه‌های رژیم بعثی را به دانشگاه تبدیل کرده بودند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: اسرای ایرانی اردوگاه‌های رژیم بعثی را به دانشگاه تبدیل کرده بودند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام هادی عسگری در آستانه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، در دیدار با سه تن از آزادگان شهرستان کنگاور، صبر و استقامت آزادگان در طول دوران اسارت را ستودنی دانست.

عسگری با بیان اینکه آزادگان رنج‌ها و مرارت‌های فراوانی را در زندان های رژیم بعث عراق متحمل شدند، اظهار کرد: یقینأ این فداکاری‌ و ایثارگری‌ بدون اجر و پاداش نبوده و در پیشگاه خدای منان گم نخواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه آزادگان مایه افتخار کشور هستند، اظهار کرد: مردم قدرشناس ایران اسلامی به خوبی قدر این زحمات و فداکاری ها را می دانند و امروز آزادگان در بین مردم دارای جایگاهی ارزشمند هستند.

عسگری آزادگان و همسرانشان را الگوهای بی‌بدیل برای جامعه و به‌ویژه نسل جوان دانست و ادامه داد: باید رشادت‌ها و ایثارگری‌ آزادگان در تاریخ ثبت و ضبط شود تا فرهنگ ایثار و شهادت به آیندگان انتقال داده شود.

عسگری با بیان اینکه اسرای ایرانی اردوگاه‌های رژیم بعثی را به دانشگاه تبدیل کرده بودند، افزود: آزادگان در طول دوران اسارت خود در یک دانشگاه علمی و عملی حضور داشته و چون در سختی ها رشد کردند، توانستند در مسیر کمال انسان، به افرادی بزرگ و خود ساخته مبدل شوند.

در این دیدار از سه آزاده سرافراز شهرستان کنگاور عبدالخالق عبدالملکی، شمس اله وثوقی و بخشعلی خزایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: