• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-23114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

با همه توان از توسعه فناوری در استان حمایت می کنیم

 معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه  گفت: مجموعه مدیریتی استان با همه توان از طرح های توسعه فناوری و ایجاد اشتغال توسط شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان حمایت می کند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحيمي در نشستی صمیمی با مدیران پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه تصریح کرد : باید همه تلاش خود را جهت کاهش ریسک فعالیت های فناورانه شرکت های فناور بکار بگیریم. 

وی با اشاره به اینکه امروز نیاز جوانان استان پرداختن به حوزه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان است، افزود: باید با تدوین برنامه عملیاتی از همه ظرفیت های استان در این راستا استفاده کنیم.

 معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه در ادامه بر تشکیل ساختاری در کارگروه پژوهش و فناوری استان به منظور انسجام بخشی و تسریع در امور فناوری و اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید در برنامه ریزی ها سهم استان را از شرکت های دانش بنیان کشور افزایش دهیم.

رحیمی یادآور شد: استان نیاز به مرکز انتقال تکنولوژی دارد تا با در کنار هم قرار گرفتن شخصیت های شاخص علمی استان و صنایع بزرگ، زنجیره انتقال تکنولوژی  تکمیل و بومی گردد.

وی در ادامه از پرداخت وام هایی با سود چهار در صد با عنوان طرح های اشتغال روستایی خبر داد و گفت: امیدواریم  در این بخش کسب و کار های نوآورانه روستایی  بخش قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.

 بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز با تبریک انتخاب استاندار کرمانشاه در مراسم سی و هفتمین سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی به عنوان استاندار منتخب حامی فعالیت های جهاد دانشگاهی، به گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه پرداخت و افزود: زیست بوم فناوری طراحی شده دراستان الگویی ویژه است که با کنار هم قرار دادن همه عناصر توسعه سعی در استفاده از ظرفیت های استان دارد.

بادکو در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از نیروهای متخصص، متعهد، کاردان و دلسوز در این مجموعه زمینه مناسبی جهت جهش در حوزه فناوری استان را فراهم آورده، افزود: همراهی، همدلی مدیریت و پیگیری استان نقش مهمی در توسعه فناوری در استان دارد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه ویژه  به شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور، افزود: جهاد دانشگاهی متولی ایجاد و توسعه  شرکت های فناور، دانش بنیان و توسعه فناوری استان است، اما قطعا توسعه فناوری در استان با فعالیت یک نهاد یا بخش محقق نمی شود.

 سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز در این نشست، یادآور شد: سعی کرده ایم زیست بوم فناوری استان را به خوبی شناسایی و از توانمندیهای عناصر موثر در آن  استفاده کنیم.

آزادی در ادامه با اشاره به اینکه در حال ترسیم نقشه راه برای توسعه فناوری استان با اجزای کارآمد هستیم، تصریح کرد: هدفمند کردن جذب شرکت ها در راستای حل مشکلات استان، تشکیل خوشه های فناوری توانمند، عارضه یابی تخصصی شرکت های فناور، تعریف بسته های حمایتی متناسب با نیاز شرکت ها از جمله اقداماتی است که حرکت در مسیر توسعه فناوری را در استان تسهیل می بخشد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با اشاره به توجه ویژه به توسعه بازار واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان، افزود: در این راستا برنامه ریزی خاصی صورت گرفته که بزودی نتایج آن برای این واحدها ملموس خواهد شد.

آزادی در پایان تصریح کرد: نیازمند توجه و همکاری همه دستگاه های استان برای تقویت توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و همچنین بهره مندی از توان و تخصص این شرکت ها در استان هستیم .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: