• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-23214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

همایش تجلیل از شبانان و گله داران استان کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه:
عشایر الگوهای اقتصاد مقاومتی هستند

نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر نقش مهم عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت:  عشایر را می‌توان  به عنوان الگوهای اقتصاد مقاومتی معرفی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در همایش تجلیل از شبانان و گله داران بسیج عشایری استان کرمانشاه اظهار کرد: عشایر نشان داده اند در سخت ترین شرایط کشور همچون جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی همچون کوه استوار در حمایت از انقلاب اسلامی و کشور ایستاده اند، به طوریکه می شود آنها را الگویی مستحکم برای همه امور زندگی دانست.

آیت‌الله علما با اشاره به نقش اثرگذار عشایر در تمامی حوزه‌ها، اظهار کرد: عشایر در حوزه مرزداری از کشور نیز همواره  پیشرو بوده و می توان گفت  اولین مرزداران این کشور عشایر هستند.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: امروز مسوولان وظیفه دارند با  همکاری خود عشایر  نسبت به  بهبود وضعیت کاری و معیشتی این قشر زحمت‌کش کوشا و پیگیر بوده و برای پیشرفت و بهره وری بیشتر آنها برنامه‌ریزی کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی به برکت تفکر بسیجی از همه سختی ها و دشواریهای داخلی و خارجی با قدرت عبور کرده و  به یک قدرت بزرگ و تاثیر گذار منطقه ای و جهانی تبدیل شده، افزود: همه وظیفه داریم این قدرت و استقلال را حفظ و حراست کنیم.

علی اشرف آزادی مدیر امور عشایری استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به ابهام پیش آمده در جایگاه و منزلت چوپانی عنوان کرد: امروز یکی از مشکلات اقتصاد خانوارهای عشایری به نبود چوپان برمی گردد.

وی خواستار تبیین جایگاه چوپانان و گله داران شد و افزود: اهیمت شغل چوپانی تا جایی است که این شغل جایگاه مهمی در فرهنگ دینی ما دارد.

آزادی سپس از فقدان خرید تضمینی تولیدات عشایر و مشکل در تامین نهاده های دامی مورد نیاز عشایر به عنوان مشکلات پیش روی این قشر یاد کرد.

وی اشاره ای هم به موضوع ساماندهی امور عشایر به عنوان یکی از تکالیف وزارتخانه‌ها داشت و افزود: وزارتخانه ها کمتر به وظایف خود در این خصوص توجه دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: