• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-23514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

سیر نزولی "جرایم" در کرمانشاه 3 ساله شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کاهش 32 درصدی مجموع جرایم استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی امروز (22 مرداد) در نشست خبری با اشاره به اهمیت کار رسانه، گفت: امروز اثرگذاری رسانه بر کسی پوشیده نیست و روز به روز که جلوتر می‌رویم حساسیت، پیچیدگی و جایگاه رسانه در جامعه بیشتر می‌شود.

وی افزود: همین ارتقاء جایگاه رسانه و اهمیت بیش از پیش مردم به اخبار موجب شده تا مسئولیت رسانه در قبال ارسال اخبار بیشتر شود.

امان اللهی تصریح کرد: رسانه‌ها باید سرعت و دقت خود را در ارسال اخبار افزایش داده و هنگام نشر خبر به بازخوردهای آن نیز توجه داشته باشند و باید بدانند خبر ارسالی آنها چه پیامدهای مثبت و منفی می تواند در جامعه داشته باشد.

امان اللهی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌ها در حوزه انتظامی، گفت: نیروی انتظامی چیز پوشیده‌ای از رسانه‌ها ندارد و در انعکاس موضوعات ترس و واهمه نداریم، اما آنچه مهم است این است که به موضوعات و اخبار درست و بجا پرداخته شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه رسانه‌ها را حلقه واصل حکومت و مردم دانست و اظهار کرد:  قریب به اتفاق خبرنگاران در انتشار اخبار نیت خیر داشته و به فکر ارتقاء جامعه خویش هستند، اما باید دقت داشته باشند این نیت خیر را از چه طریقی عملی می‌کنند.

وی افزود: امروز جامعه ما بیش از اخبار جنجالی به مسئله آموزش نیاز دارد و رسانه‌ها به عنوان یکی از ابزارهای مهم آموزشی می‌تواند در این زمینه یاری رسان باشد.

امان اللهی  تصریح کرد: اگر بتوانیم با آموزش، کنترل خشم و ارتقا سبک زندگی در جامعه را داشته باشیم بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی مرتفع خواهد شد.

امان اللهی با هشدار نسبت به عواقب بزرگنمایی اخبار منفی در جامعه، گفت: متاسفانه شاهد هستیم که برخی اخبار منفی که در آن یک فرد در حالت جنون اقدام به عمل خلاف کرده توسط رسانه‌ها بزرگنمایی می‌شود که این امر به نفع جامعه نبوده و تنها قبح موارد خلاف را از بین می‌برد.

وی افزود: هر کس به فکر ارتقای جایگاه جامعه است باید از شیوه درست وارد شده و باید با حساب و کتاب و با بررسی جوانب مختلف کار به انتشار اخبار بپردازد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد حوزه های مختلف انتظامی استان در سال جاری، گفت: خوشبختانه امسال برای چندمین سال پیاپی روند کاهشی در اکثر جرایم استان را شاهد هستیم.

روند کاهش جرائم استان برای سومین سال پیاپی/ کاهش 32 درصدی جرائم استان

وی با اشاره به کاهش یک درصدی سرقت در استان در سال جاری گفت: آمار سرقت در استان طی سه سال اخیر روند کاهشی داشته و طی این مدت کاهش 20 درصدی سرقت در استان را شاهد بوده‌ایم.

امان اللهی تصریح کرد: در سال جاری در بحث سرقت منزل ۱۳ درصد، سرقت خودرو هفت درصد، سرقت موتورسیلکت یازده درصد، سرقت داخل خودرو ۱۷ درصد، قاب زنی ۱۵ درصد و سرقت احشام ۲۵ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی جرائم مهم استان در سال جاری گفت: امسال در بحث شرارت ۲۱ درصد، در نزاع دسته جمعی 9 درصد و در بحث خودکشی ۲۴ درصد کاهش داشته‌ایم.

امان اللهی در ادامه با اشاره به افزایش ۳۶ درصدی وقوع جرائم در فضای مجازی استان گفت: استفاده از فضای مجازی در حال گسترش است و متاسفانه همزمان با این گسترش، افزایش وقوع جرایم در این فضا را نیز شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در مجموع جرائم استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است.

167نفر در "تصادفات" امسال استان جان باختند

وی به آمار تصادفات استان اشاره کرد و افزود: امسال در تصادفات درون شهری در تعداد تصادفات فوتی شش درصد، تصادفات جرحی ۱۸ درصد و تعداد فوتی‌ها متاسفانه ۱۵ درصد افزایش داشته‌ایم

امان‌اللهی افزود متاسفانه عمده کشته‌های تصادفات درون شهری را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند که نیاز است آموزش بیشتری در این زمینه از طریق رسانه ها صورت گیرد.

وی با اشاره به کاهش ۱۷ درصدی تصادفات برون شهری استان گفت همچنین تعداد فوتی های تصادفات برون شهری 5.5 درصد کاهش داشته است.

امان اللهی تصریح کرد: امسال در مجموع در تصادفات درون شهری و برون شهری استان در مجموع تصادفات سه درصد کاهش و در مجموع فوتی ها با فوت 167 نفر دو درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم.

دستگیری 34 نفر از "اراذل" شاخص کرمانشاه/ افزایش 200 درصدی کشفیات مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 631 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی از اجرای ۵۱۵ طرح پاکسازی مناطق آلوده و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر در سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: در مجموع این طرح‌ها 2570 نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شدند.

امان‌اللهی همچنین از انهدام ۱۲ باند قاچاق مواد مخدر در سال جاری در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: امسال همچنین ۷۵ قاچاقچی مواد مخدر در سطح استان دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه برخورد با اراذل و اوباش به طور جد در دستور کار انتظامی استان قرار دارد گفت: امسال ۳۴ نفر از اراذل شاخص استان دستگیر شده و تعدادی دیگر نیز تحت تعقیب هستند.

کشف 180 میلیارد کالای قاچاق در استان

امان اللهی همچنین از اجرای ۲۸۳ طرح در حوزه ارتقاء امنیت اجتماعی استان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد طرح نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به نظارت پلیس بر اماکن عمومی و صنوف، گفت: در سال جاری ۲۰۹۲ مورد از صنوف متخلف و بدون مجوز در استان پلمب شدند.

امان اللهی در ادامه ارزش کشفیات کالای قاچاق استان در سال جاری را ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه پلیس در بحث قاچاق کالا بر انهدام باندهای قاچاق متمرکز است، گفت: در سال جاری ۴۳ فقره کشف کالای قاچاق یک میلیارد ریالی داشته‌ایم.

امان اللهی با بیان اینکه پلیس آموزش را اولویت کار خود قرار داده است، از برگزاری ۹۸ نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان در سال جاری خبر داد و افزود: امسال همچنین ۱۸۰ جلسه آموزشی برگزار شده و ۱۲۰ هزار پیامک آموزشی نیز برای افراد مختلف ارسال شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از برقراری ۲۹۲ هزار و 462 تماس با پلیس ۱۱۰ در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این تعداد ۱۱۴ هزار  و 689 تماس عملیاتی شده و مابقی درخواست مشاوره و راهنمایی بوده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: