• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-2914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

گام اول شورای شهر کرمانشاه

فرماندار کرمانشاه:
اعضای شورا با "پاکدستی" اعتماد لطمه دیده مردم را بازسازی کنند

مراسم تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه با حضور هر یازده عضو شورا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جلسه تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه که امروز(چهارم شهریور) برای دومین بار در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با حضور هر یازده عضو شورا به سرانجام رسید.

اعضای شورا با پاکدستی اعتماد لطمه دیده مردم را بازسازی کنند

در ابتدای این جلسه فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با تشکر از حضور تمامی اعضا، نظام جمهوری اسلامی را نمونه عالی یک نظام دموکراسی دانست و اظهار کرد: بر اساس اصل ششم قانونی اساسی، اداره امور کشور متکی به آرای مردم است و خوشبختانه مردم ایران با اشراف به اهمیت رای و نظرشان همواره در تمامی ادوار انتخابات حضور فعال داشتند.

وی به حماسه مردم در 22 اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و افزود: مردم در پای صندوق‌های رای حماسه‌ای بزرگ خلق کردند و این حضور پرشور بار سنگینی بر دوش مسئولان قرار می‌دهد.

رنجبر اعتماد مردم به مسئولین را هدیه الهی توصیف کرد و افزود: مسئولان باید قدرشناس این اعتماد بوده و با پاک دستی و خدمت صادقانه و مبارزه با فساد و رانت خواری از هرگونه صدمه به این اعتماد جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم دربرخی موارد صدمه دیده، گفت: اعضای شوراها باید برای بازسازی این اعتماد همت جدی داشته و تلاش بسیار کنند.

رنجبر به درآمدهای شهر و شهرداری از محل عوارض اشاره کرد و افزود: مردم در همه نقاط شهر  ریال به ریال عوارض خود را پرداخت می‌کنند تا خدمات بهتری در شهر را شاهد باشند و اعضای شورا نیز باید با پاک دستی از ریال به ریال این بیت المال حراست کرده و آن را در جهت خدمت به مردم و شهر صرف کنند.

وی با بیان اینکه مردم بهترین پشتوانه اعضای شورای شهر برای خدمت هستند، گفت: ما نیز در عرصه حکومتی و مدیریتی حامی شورای شهر در جهت خدمت به شهر و مردم هستیم.

رنجبر با تاکید بر اینکه وقت مسئولین باید در جهت خدمت به مردم صرف شود، گفت: باید از هرگونه فرصت سوزی در این زمینه جلوگیری کرده و اعضای شورا باید از این فرصت به دست آمده در جهت خدمت به مردم بهره گیرند.

وی به حواشی ایجاد شده در خصوص فعالیت‌های شورا در دوره‌های قبل اشاره و ابراز امیدواری کرد: دوره پنجم شورا سرشار از خدمت گذاری به مردم و همدلی در جهت رفع مشکلات شهر و مردم باشد.

کرمانشاه بر روی ریل توسعه قرار دارد

رنجبر در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه بر روی ریل توسعه قرار گرفته، گفت: برنامه‌های خوبی برای توسعه شهر در نظر گرفته شده است، برنامه‌هایی که در صورت اجرا می‌تواند چهره شهر را به طور کامل متحول کند.

وی به اجرای برخی پروژه‌ها در شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: هم اکنون ساماندهی ورودی‌های شهر در حال انجام است و تقاطع‌های جدیدی در حال ساخت است و اجرای پروژه قطار شهری نیز با روند خوبی انجام می‌شود.

فرماندار کرمانشاه به مرکزیت کرمانشاه در غرب کشور اشاره کرد و افزود: از اعضای شورای شهر می‌خواهیم با همدلی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در جهت توسعه و رونق بیش از پیش کرمانشاه تلاش کنند.

رنجبر تضارب آرا در شورا را امری طبیعی دانست و اظهار کرد: مهم این است که با روحیه تفاهم و برادری و ایمان حاکم بر شورا بتوانیم در مسیر توسعه و تحقق پروژه‌های شهر گام برداریم.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه جلسات شورای شهر با حضور دو سوم اعضا یعنی هشت نفر رسمیت می‌یابد، گفت: اما در تصمیمات شورا رای موافق نصف اعضا به اضافه یک نفر کافی است و اگر رای موافق نصف اعضا بود و یک رای نیز ممتنع بود بر اساس قانون جدید اولویت با ایثارگران است.

فرماندار کرمانشاه تاکید کرد: بر اساس قانون اگر عضو شورا در جلسه نباشد، عضو شورا نمی‌تواند برای حضور فرد دیگر تفویض اختیار کند.

این دوره "انتخابات شورا" بسیار سخت و سنگین بود/ 446 صندوق بازشماری شدند

رنجبر به سختی این دوره انتخابات اشاره کرد و افزود: این دوره انتخابات شورا بسیار سخت و سنگین بود و 446 صندوق اخذ رای بازشماری شدند.

رنجبر به وقت گیر بودن این دوره انتخابات اشاره کرد و افزود: بسیاری شب‌ها تا صبح برای بازشماری آرا بیدار ماندیم و در برابر قرآن سوگند می‌خورم که به اندازه ذره‌ای نگاه غیرعادلانه به هیچ یک از اعضا نداشتم.

وی افزود: تمام جوسازی‌ها را به جان خریدیم به خاطر نظام و حفظ خون شهدا، اما خود اعضای منتخب و علی البدل شاهد هستند که هیچ نگاه متمایزی به آنها نداشته‌ایم.

وی درپایان بر همدلی اعضای شورا برای پیشبرد امور شهر و شهرداری تاکید کرد و افزود: این انتظار از اعضا هست که از تجربه اعضای قبلی و انرژی و افکار اعضای جدید همزمان استفاده شود.

بعد از صحبت‌های فرماندار با انجام مراسم تحلیف اعضا، هیات رییسه سنی تشکیل و غلامرضا امیری مسن ترین عضو شورا به عنوان رییس هیات رییسه سنی و سید پیمان موسوی و سید میثم موسوی اجاق به عنوان جوانترین اعضا به عنوان دو منشی هیات رییسه سنی انتخاب شدند.

مسئولین با زبان تهدید با نمایندگان مردم سخن نگویند

امیری پیش از شروع رای گیری با بیان اینکه کرمانشاه انتخابات سختی را پشت سر گذاشت گفت: انتخابات شورای شهر کرمانشاه با سختی های فراوانی همراه بود که با زحمات فرمانداری کرمانشاه بلاخره به نتیجه رسید.

وی شورای شهر را ویترین شهر دانست و عنوان کرد: انتظار ما از اصحاب رسانه این است که مسائل میان اعضای شورا را زیاد برجسته نکنند.

امیری همچنین خطاب به مسئولین از آنها خواست با زبان تهدید با نمایندگان مردم صحبت نکنند.

وی افزود: از مسئولین می خواهیم به رای مردم احترام بگذارند و با زبان تکریم و احترام با نمایندگان مردم در شورای شهر صحبت کنند.

با آغاز رای گیری، خودداری اعضا برای کاندیداتوری ریاست شورا جالب توجه بود و بعد از مدتی و با اصرار فرماندار، غلامرضا امیری و رسول آزادی برای این سمت کاندیدا شدند و با انجام رای گیری رسول آزادی با شش رای به عنوان رییس شورا انتخاب شد.

این عدم تمایل اعضای برای سمت‌های دیگر شورا هم ادامه داشت و با اصرار فرماندار، سرانجام کامران ملکی تنها کاندیدای نایب رییس شورا شد و با هفت رای برای این سمت انتخاب شد.

همچنین با کاندیداتوری سید میثم موسوی اجاق و سید پیمان موسوی برای منشی شورا، سید پیمان موسوی با شش رای به عنوان منشی اول و سید میثم موسوی اجاق نیز با شش رای به عنوان منشی دوم انتخاب شد.

ابراهیم مرادی نیز تنها کاندیدای سخنگوی شورا  با شش رای برای این سمت انتخاب شد.

طیب حیدری هم به عنوان تنها کاندیدا با شس رای به عنوان خزانه دار شورا انتخاب شد.

اولین جلسه تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه، روز چهارشنبه (اول شهریورماه) به دلیل عدم حضور پنج عضو شورا (حجت الله موسوی اجاق، سید احسان احسانی، غلامرضا امیری، مازیار رضایی و سالار احمدزاده) لغو شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: