• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه:

بازار کرمانشاه گنجایش این تعداد از "بیکاران" را ندارد

نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت: بازار کرمانشاه گنجایش این تعداد از بیکاران را ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، موسی سلیمی در همایش روز بسیج اصناف که امروز (چهارم شهریور) در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، از نقش مهم اصناف و بازار در تاریخ کشور یاد کرد و افزود: هیچ بحرانی در تاریخ کشور نداشته‌ایم که اصناف و بازاریان در آن به کمک دولت و کشور نیامده باشند.

وی با بیان اینکه اصناف در سال‌های جنگ نقش زیادی در پشتبانی جبهه‌ها داشتند، خاطرنشان کرد: در سال‌های بازسازی هم اگرچه بازار مقداری مورد بی‌مهری قرار گرفت، اما باز هم کسبه پای کار بودند.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه اظهار کرد: حتی در زمان هدفمندی یارانه‌ها که تغییر مهمی در اقتصاد کشور بود، اصناف اجازه ندادند چالشی در بازار ایجاد شود.

سلیمی در ادامه از مهمترین مشکلات پیش روی بازاریان خصوصا در کرمانشاه یاد کرد و معضل کالای قاچاق را از مهمترین آنها برشمرد.

وی تصریح کرد: کالای قاچاق ضربه مهلکی به بازار و تولیدکنندگان وارد کرده و عامل بسیاری از بیکاری‌ها است.

نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به اینکه کالاهای تولید داخل گاهی از بعد قیمت نمی‌توانند با کالای قاچاق رقابت کنند، یاداوری کرد: این در حالیست که کیفیت کالای ایرانی از بسیاری از کالاهای خارجی بهتر است.

سلیمی بر لزوم برخورد با کالای قاچاق تاکید کرد و ادامه داد: به عقیده ما برخورد باید در سطح کلان و با واردکنندگان باشد نه با بازاری که کل سرمایه‌اش به دو میلیون تومان هم نمی‌رسد.

وی معضل دیگر بازار خصوصا در شهری مانند کرمانشاه را سرازیر شدن افراد بیکار به بازار دانست و خاطرنشان کرد: هرکسی که از شغلش بیکار می‌شود و یا کاری ندارد، سرمایه اندکی جور می‌کند و مغازه می‌زند.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه معتقد است، این افراد چون تجربه چندانی هم ندارند پس از مدتی نمی‌توانند روی پای خود بایستند و ورشکست می‌شوند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: