• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-3514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

عده‌ای گلوی دانشگاه را برای زیاده‌خواهی‌های خود می‌فشارند/ مراجع ذیصلاح ورود کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به زیاده‌خواهی عده‌ای در حوزه دانشگاه، گفت: متاسفانه این عده گلوی دانشگاه را برای تحقق زیاده‌خواهی‌های خود فشار می‌دهند و در همین راستا خواستار ورود مراجع ذی‌صلاح در این زمینه هستیم.

دکتر حسین کریم در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، رسالت اصلی دانشگاهیان را اصلاح جامعه و خصوصا جامعه دانشگاهی دانست و اظهار کرد: اگر دانشگاه اصلاح نشود امیدی به اصلاح جامعه هم نیست.

وی افزود: آنچه که مهم است فرهنگ و رفتار صحیح است و در نبود این مولفه‌های مهم چه من و یا هرکس دیگری در مسند ریاست جایی مانند دانشگاه قرار بگیرد نمی‌تواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

کریم تصریح کرد: به شخصه از سازش با افرادی که به نحوی درصدد به دست گرفتن سکان مجموعه‌های اداری به سود خود هستند به شدت بیزارم و این امر را زمینه ورود فساد به آن مجموعه می‌دانم.

وی با اشاره به فشار برخی افراد که گریبان بسیاری از ادارات را گرفته و می‌فشارد، گفت: هرکس برمسند ریاست دانشگاه بنشیند باز این افراد او را تحت فشار قرار می‌دهند تا به مقاصد خود برسند.

کریم با بیان اینکه تاکنون در مقابل زیاده‌خواهی‌های این افراد ایستاده، گفت: از همه بزرگان دانشگاه و صاحبنظران استان می‌خواهم تا عملکرد دانشگاه را نقد کنند و اگر به عملکرد ضعیفی رسیدند اعلام کرده و اگر به غیرآن نیز دست یافتند بازهم اعلام کنند تا عملکرد دانشگاه و مشکلات و موانع موجود آن بر همگان مشخص شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر توسعه دانشگاه در راستای توسعه استان تاکید کرد و افزود: باید ریشه این مداخلات خشکانده شود تا خدمتگزاران مردم بتوانند درسایه تلاش و البته نقد منصفانه بهترین خدمت را به مردمی که شایسته بهترین هستند ارائه کنند.

وی افزود:  به عنوان یک پزشک درد جامعه را زیاده خواهی، کارشکنی و تهمت زنی‌های عده‌ای که منافع مردم را در مقابل نفع شخصی خود ذبح می‌کنند می‌دانم  و شخصا تصمیم به جراحی و درمان این تومور بدخیم گرفته‌ام.

وی به اجرای بیش از 400 پروژه عمرانی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: با اجرای این پروژه‌ها تحول بیش از پیشی را در حوزه سلامت استان شاهد خواهیم بود، اما فشارهای موجود مانعی در مسیر تحقق این پروژه‌ها شده است.

کریم که به دنبال این فشار ها مجبور به ترک استان شده، گفت: فشارهای موجود بر دانشگاه افزایش یافته و عملا غیرقابل تحمل شده و تلاش دارم با این حرکت توجه مسئولین استان را به وضعیت دانشگاه جلب کنم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مراجع ذی صلاح خواست تا دراین مساله ورود کرده و اگر تخلفی در دانشگاه توسط وی و تیم مدیریتی‌اش صورت گرفته بررسی کرده و در دادگاه صالحه به آن رسیدگی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: