• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

4 سال گذشته برای کرمانشاه درخشان بود

استاندار کرمانشاه گفت: چهار سال گذشته به واسطه اقداماتی که دولت یازدهم در این استان انجام داده، چهار سالی درخشان برای کرمانشاه بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه هم اندیشی مدیران دولتی و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که امروز (پنجم شهریور) و به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: دولت یازدهم اگرچه در شرایط سختی قرار داشت، اما به واسطه حمایت‌های مقام معظم رهبری و درایتی که مجموعه دولت و شخص رئیس جمهور داشت، توانست بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

وی تجربه و کار کارشناسی را مهمترین صفت دولت یازدهم برشمرد و افزود: متاسفانه این دو مقوله مهم در سال‌های گذشته مقداری مغفول مانده بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دولت در بخش‌های مختلف دستاوردهای زیادی داشت، خاطرنشان کرد: برخی از این دستاوردها در حوزه‌های استراتژیک مانند به نتیجه رسیدن برجام بود و برخی دیگر نیز در زمینه کارهای اجرایی و زیرساختی.

رازانی با بیان اینکه دولت یازدهم در استان کرمانشاه نیز اقدامات قابل توجهی انجام داد، تصریح کرد: البته بخشی ازروند کار از سال‌های گذشته و در جریان سفر مقام معظم رهبری به استان آغاز شده بود که مصوبات پر خیر و برکتی برای استان داشت و بخش قابل توجهی از این مصوبات نیز در چهار سال گذشته به نتیجه رسید.

  مدیر ارشد استان کرمانشاه اظهار کرد: با مجموعه اقداماتی که در کرمانشاه صورت گرفت می‌توان گفت چهار سال گذشته چهار سالی درخشان برای کرمانشاه بود.

وی از دستاوردهای دولت در حوزه آب و کشاورزی برای استان یاد کرد و اجرای سامانه عظیم گرمسیری که فاز اول آن برای دشت‌های سرپل ذهاب پاییز امسال به بهره برداری می‌رسد، بهره‌برداری از سدهای مهمی چون داریان، جامیشان، تنگ حمام و ... را از  جمله آنها برشمرد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در حوزه صنعت هم کارهای خوبی صورت گرفته که افتتاح کارخانه خودروسازی از مهمترین آنها است.

رازانی رسیدن راه آهن به کرمانشاه را دستاورد عظیم این دولت برای کرمانشاه دانست که در سال‌های آینده اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و گفت: طرح مهم دیگری که با حمایت دولت و پیگیری قابل توجه مجمع نمایندگان استان به نتیجه رسید، تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در هیات دولت بود.

وی اظهار کرد: اضافه شدن 180 کیلومتر به بزرگراه‌های استان، بزرگراه شدن تمام مبادی ورودی و خروجی استان و... نیز از اقدامات زیربنایی در حوزه راه ها و جاده‌ها بوده است.

استاندار کرمانشاه افزایش روستاهای تحت پوشش گاز استان از 213 روستا در سال 92 به 900 روستا را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این چهار سال دانست و یادآوری کرد: گازرسانی به 500 روستای دیگر اکنون در دست اقدام است و تا پایان سال به نتیجه می‌رسد، همچنین تامین گاز 500 روستای دیگر نیز در دست طراحی است که عمده آنها در سال 97 به نتیجه می‌رسد.

رازانی گفت: در کنار همه کارهایی که انجام شده، بخش اقتصادی استان نیازمند توجه و کار بیشتر است که اکنون روی آن تمرکز کرده ایم و در بخش‌های مختلف برنامه‌هایی داریم.

وی از توجه به توسعه صادرات استان و برگزاری مستمر کارگروه‌ توسعه صادرات خبر داد و افزود: با وجود مشکلاتی که در برخی از مرزها داشتیم، با استفاده از ظرفیت بازارچه‌هایی مانند سومار شاهد رشد صادرات استان بودیم.

به گفته این مسئول، در حوزه اشتغال و تسهیل سرمایه‌گذاری نیز جلسات مربوطه به صورت مستمر برگزار می‌شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این برنامه‌ها در چهار سال آینده نیز با جدیت ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: خوشبختانه برای شروع به کار دولت دوازدهم دوره انتقالی نداریم و تا زمانی که نظر دولت به حفظ مجموعه مدیریتی استان باشد، با جدیت کار خواهیم کرد.

رازانی اظهار کرد: در سال جاری که ایام برگزاری انتخابات را هم داشتیم هرگز کارهای اجرایی را به دلیل انتخابات متوقف نکردیم و نتیجه آن به نتیجه رسیدن پروژه‌های مهمی مانند راه آهن بود که در سال جاری سرعت قابل توجی یافت.

وی به نزدیک شدن فصل تدوین بودجه هم اشاره کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خصوص آغاز و از ظرفیت مجمع نمایندگان هم استفاده کنیم.

استاندار کرمانشاه تعامل با نمایندگان و استفاده از ظرفیت آنها را رویکردی مهم و ضروری خواند و افزود: نمونه این تعامل را در به نتیجه رسیدن منطقه آزاد تجاری قصرشیرین داشتیم.

رازانی خاطرنشان کرد: کارگروهی مشترک با مجمع نمایندگان استان خواهیم داشت تا در این فصل که به ایام بودجه ریزی نزدیک است، بتوانیم سهم استان را از بودجه 97 کشور بیشتر کنیم.

وی در پاسخ به مطالبات مجمع نمایندگان استان از پیگیری برای افزایش سهم کرمانشاه از سامانه گرمسیری، پیگیری اجرای سامانه سردسیری به عنوان یک فرصت مهم برای استان، توجه به آب و فاضلاب روستاها و ... خبر داد.

استاندار کرمانشاه در پایان از سفر رئیس سازمان محیط زیست به استان کرمانشاه در روز دوشنبه(ششم شهریور) خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: